Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház vásárlása előtt...

Családi ház vásárlása előtt állunk, találtunk egyet, ami szimpatikus lenne. Segítségét kérnénk látatlanban, fényképek alapján, mik a vélemények, illetve mitől lehetnek a repedések?

Figyelt kérdés

Az ablakok egész jól nyíltak lent is, az emeleten is, nem voltak megsüllyedve, egy 40 éves tégla házról van szó.

A vízcsőtartónál ki van szakadva egy darab, ill. utolsó két képen, ki van nyomódva a kötődoboz mellett, fal másik oldalán itt a fürdő villanybojler alja van nekitámaszkodva. Át tudja nyomni a téglát, vagy más a bibi? Egyébként sok éve nem volt festve a ház, állítólag 30 éve, 5 éve nem lakják, azóta 10 fokon van tartva, és tudom, hogy reped a festés is pár év alatt, tükrözi ez az elmondottakat a képek alapján, vagy esetleg süllyed, vagy súlyosabb??


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2018. febr. 3. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezektől a repedésektől nem ijednék meg, de egy szakemberrel megnézetném (pár ezer forintér mond korrekt véleményt), egy ekkora beruházásba bele kel férjen.

A falak mellett a villamos víz és gáz hálózat is okozhat durva melepetéseket

2018. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Külső - belső képek együtt mondanak valamit. Ez lehet csak vakolat is, meg lehet a kemény miatt is.
2018. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább hőmozgástól van, nem statikai repedés. De azért a helyszínen kellene látni. Arra készüljetek, hogy ilyen régen nem lakott, elhanyagolt házban biztos tönkrement a víz-csatorna és fűtés hálózat, jó eséllyel az elektromos is - de minimum fejleszteni kell. Elrothadtak a faszerkezetek, stb. Szóval teljes felújítás.
2018. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, ha a ház főút mellett van, akkor a kamionok rázták szét. Akkor ne vegyétek meg, egy pokol lesz benne az élet.
2018. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra válaszolj, hogy miért írtad ki kétszer? Nem hiszel az egyiknél?
2018. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam melyik kategóriába írjam a kérdést, mert mindkettőbe tartozik, ezért írtam.

Egyébként: Teljesen száraz az egész ház, abszolút semmi nedvességet nem éreztünk. Padláson voltam, a tetőszerkezet, a fák olyan, mint ha újak lennének, sehol sem ázik, rágcsálók nyomai sincsenek. A ház aljáról sem kívülről sem belülről nem hullik a vakolat, se nem nedves a fal. Egy hiba, ez a rengeteg repedés. Egyébként a radiátorhoz menő cső az a vastag, és a folt rajta az, hogy onnan már le van pattogva a fehér festék.

Ahol púposodik a fal 5-6. képen, ott a fal másik oldalán a bojler alja van pont nekitámaszkodva, erre gondoltam, az ki tudja-e nyomni ezen az oldalon.

2018. febr. 4. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!