Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha valaki az eladó lakás első...

Ha valaki az eladó lakás első megnézésekor visz pénzt és azonnal le is foglalózza az hogy csinálja? Gyorsan neten lekéri a tulajdoni lapot vagy látatlanban foglalózza le, mert "muszáj" hogy más ne vegye meg előle a lakást?

Figyelt kérdés

Nyilván ez frekventáltabb helyen, olyan lakásokkal lehetséges, amikre nagy a kereslet.

Tehát hogy mer valaki első lakás nézéskor akár több százezer forintot átadni egy idegennek, lakás vásárlás előtt nem kellene legalább egy tulajdoni lapot kikérni hogy egyáltalán tényleg övé-e az ingatlan illetve meggyőződni arról h van-e körüzemi tartozás stb? Ezt hogy lehet elintézni 10 perc alatt a lakásból?



2017. nov. 12. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Megmondod, hogy te megvennéd a lakást, felhívod az ügyvéded (azt általában a vevő intézi), majd a megadott időpontra mindketten bementek a kikért tulajdoni lappal (amit vagy a vevő vagy az ügyvéd kér ki - ügyvédnek olcsóbb). Foglaló, előleg? Minek? Az eladó annak adja el a lakást, aki a legtöbbet adja érte (nem alkudik (sokat) az árból). A közüzemi tartozással pedig a régi tulajdonost fogják zaklatni, nem téged.
2017. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Manapság ehhez nagy bátorság kell és normális ember nem is csinál ilyet.

Ha megállapodtok, hogy megveszed és korrekt az eladó, akkor hajlandó elmenni veled az ügyvédhez, amit lehet intézni 1-2 napon belül.

Ha nem korrekt, akkor meg úgyis jobban jársz!

2017. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi szerződés melléklete szokott lenni (komoly ügyvédeknél) a 0-ás tulajdoni lapon kívül a közüzemi számlaigazolások és az önkormányzati igazolás.

Ha van tartozás, annak a rendezésének a módját az adásvételi szerződés szabályozza. Lehet egy olyan opció is, hogy te levonod a vételárból és befizeted, de akkor a szerződésbe ezt kell beleírni.

2017. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi már az első megtekintéskor megnézhettük a tulajdoni lapot, illetve mivel nem volt tehermentes az ingatlan, a tulajdonos arról is mutatott igazolást milyen tartozások vannak rajta. Mivel komoly érdeklődők voltunk szerintem ez így volt korrekt és jó. Nem árult zsákbamacskát. Ügyvéd nélkül azonban semmiképpen nem hagytam volna ott neki egy fillért sem még tanukkal aláíratott jegyzőkönyvvel sem. Neki sürgős volt, de így is kitudta várni, hogy ügyvéd előtt intézzünk mindent.

Mesélték, hogy előttünk egy emberke 300 ezernyi foglaló részletet fizetett vásárlási szándéknyilatkozattal. Az ingatlanosnak... Majd eltűnt, amiről az ingatlanos elfelejtett szólni. Vele szerződést bontottak, amit meglehetősen könnyen vett, így jó eséllyel berántotta azt a 300 ezret. Soha nem adnék sem a tulajdonosnak, sem ingatlanosnak kézből kézbe azonnal pénzt.

Amikor az eladó jelezte, hogy csak úgy tűnhetünk el egy hétre nyaralni, ha előtte leteszünk némi pénzt szándékként (mindezt egy nappal utazás előtt közölte), akkor kinevettük és közöltük, hogy reméljük ezt ő sem gondolja komolyan. Természetesen ügyvéd előtt bármikor megtettük volna, de nem egy nappal a nyaralásunk előtt van ennek itt az ideje. Még is megvettük és maradéktalanul megkapott mindent, vagyis BIZALOM a legfontosabb kulcsszó.

2017. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam így el lakást. Eljöttek, megnézték, tetszett nekik, momdtam jönnek még ma ketten. Erre leellenőrizték telefonon a tullapot engem meg személyi alapján és lefoglalózták. Igaz csak 100ezerrel, de utána az üzlet is megtörtént. Magunk között írtunk papírt nyomtatványra és kész.
2017. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!