Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ráköthetek olyan konnektorra...

Ráköthetek olyan konnektorra kerámialapos tűzhelyet, amin eddig kombinált tűzhely volt?

Figyelt kérdés
Ház vásárlásakor a régi tűzhelyet elvitte az előző tulaj, az egy kombinált tűzhely volt. Azt mondta, hogy a tűzhelyhez mögötti konnektorba külön vezeték van húzva, nekik onnan ment a sütő. Ennek a helyére betehetek egy kerámialapos tűzhelyet, vagy hívjak villanyszerelőt, aki átnézi?

2018. febr. 6. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hívj szerelőt. Egyébként az összteljesítményt kell figyelembe venni, az mindegy hogy milyen lapos.
2018. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rákötni csak szerelő, mert a kérdésed alapján nem értesz hozzá. Ha viszont csak a konnektorba kell bedugni, akkor dugd be nyugodtan, el fogja bírni az az óraszekrényből hozott külön ág a kerámialapos tűzhely terhelését.
2018. febr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált tűzhely sütője villany csak ès kb:2kw. Egy elektromos tűzhely s mi full villany az kb:6kw+ sütő 2-3kw. Ès általában 3 fázisu bekötès kell ekkora teljesítmènyhez. Nem köthető konnektorra, külön kièpített kör kell ès 3x400V.
2018. febr. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eleve nem kötünk konnektorba elektromos tűzhelyet mert annak fix bekötésűnek kell lennije. Nézesd meg villanyszerelővel mert hiába van külön vezeték az elosztótól nem mindegy a mérete. Tűzhelyhez 4es vezeték a minimum erenként.
2018. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eleve alap, jogy ház vásárlás után átnézetjük azokat a rendszereket, amiken az életünk múlhat.
2018. febr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Úgy látom csak akkor mehetek biztosra, ha előbb látja egy szerelő.
2018. febr. 7. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is vettem egy házat 12.millióért, örültem mint majom a farkának, hogy székesfehérv!r, 4szobás téglaház, aztán jöttek az apróságok, számítógépem el sem indult, olyan áramingadozások voltak, teljes villamos hálózat felújítád, teljes vízvezet÷k felújítás... kellemesek voltak ezek 0ft vel :)
2018. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szinte biztosan nem. A főzőlap legalább 3x nagyobb teljesítményű. Külön áramkör kell 1x32A vagy 3x16A.
2018. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3x16-hoz 4 kvadrát erenként? Nekem az átfolyós vízmelegítőnél a 3x32-nél raktak annyit.
2021. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!