Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A kombinált tűzhelyek esetén...

A kombinált tűzhelyek esetén mi a jó b***s k***a any**ért nem képesek feltüntetni a sütő áramfelvételét!?

Figyelt kérdés
Neten próbálok tájékozódni, a gázégők teljesítménye 80%-ban fel van tüntetve, ami kb. nem érdekel, mert ha nincs gáz max. elalszik a láng, de a sütő , még ha konnektorba dugható, de azon a szálon más fogyasztó is van, jó lenne tudni, hogy 500W vagy 2500W...

2017. dec. 8. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Látom, ideges vagy... Szerintem a tűzhelynek mindenképp külön kör kell, 2,5 mm2-es vezetékkel. Ha tetszik valami, próbáld a gyártói honlapon megnézni.
2017. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Jogos . Az eu-s szabályzás végett a programozható konnektor használati utasítása két oldal amire 15 nyelven van ráírva , emiatt olvasása lehetetlen nagyító alatt sem értelmezhető .
2017. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lásd a user manuált, de a sütő egy külön egység. Ha nem látni a cetlit, még rajta lehet.

A felháborodásod pedig jogos.

2017. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jogos, én is szerettem volna utánanézni, hogy elbírja-e a hálózatunk, de egy idő után azt mondtam az asszonynak, továbbra is gázzal fog sütni...
2017. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A kombináltak sütője max 2000w. De inkább alatta(1750-1900). Mivel konnektorról hosszabb ideig üzemeltethetők.
2017. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most találtam rá a kérdésre, azóta már rég megvettétek vagy épp nem.

De átérzem a kérdést, ugyanezeket a köröket futottuk 2016 tavaszán.

Nő vagyok, bár műszaki érdeklődésű de nem hozzáértő.

Kb. 10 amper max amúgy, és utolsó jól írhatja a teljesítményét.

Vagy a grill fűtőszál üzemel, vagy az alsó és felső együtt, vay a körfűtőszál, ha van. És a lámpa. Ezek együtt tényleg kb 1800-1900 W. Csak az alsó vagy csak a felső elhanyagolható.

De az én sütőmben konkrétan a grill és konkrétan a felső fűtőszálra két-két teljesítményérték is rá van írva. Ehhez már túl nő vagyok, hogy értsem az okát. :D

2018. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából most még aktuálisabb a dolog, ugyan is a jogszabályi változások miatt (gáz bekötésnél nőttek a követelmények) tejes mértékben villany tűzhely beszerzése válik szükségessé.

Ehhez, az amúgy direktbe húzott 2,5-ös vezeték a villanyszerelő szerint kevés, így 4mm-esre cseréltük. Viszont most a betáp oldalnál merült fel, hogy kevés lehet az áram (32A az egész házra). Most 40A-ra bővítünk, asszonynak meg meg kell tanulni nem egyszerre használni mindent, ahogy néztem átlagosan 8800W azaz kb. 30-32A körüli áramfelvételt tud csak a tűzhely (ha minden funkció egyszerre megy)...

2020. márc. 31. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!