Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valakinek tapsztalata az...

Van valakinek tapsztalata az elektromos fűzéssel kapcsolatban, gondolok itt a Nobo norvég panelekre? Vajon mitől olcsóbb ezzel fűteni mint pl. gázcirkó fűtéssel?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A Nobo nem tudom, milyen, de az elektromos fűtőeszközök 2 nagy csoportba oszthatók. A belső eszközök mind 100%-os hatékonyságúak, legyenek bármilyenek, mint olyan hatékony és költséges, mint egy hősugárzó. A gázfűtésnél többször drágább.

A hőszivattyúk már sokkal hatékonyabbak, pl. egy jó klíma már egész OK fűtésre, bár nem tudom, mikor hogyan viszonyul a gázfűréshez, ez több tényezőtől függ.

2018. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Marketing rizsa.

Egy átlagos lakásban vagy családi házban egyáltalán nem olcsóbb. Kb. 3x drágább a fűtés vele, mint gázkazánnal.

2018. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos fűtés horror pénzbe kerül.
2018. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napelemek nélkül iszonyat drága fűtőpanellel fűteni, mindegy milyen márkáról beszélünk.Kb háromszor annyiba kerül mint gázzal fűteni. Persze a kivitelező cégek erőltetik, mert egy családi háznak az elektromos fűtésrendszere kijön 500 000-700 000 Ft-ból, A gáz pedig kb 1.5-2 MFt.

Az már nem érdekli őket hogy, te majd 15 0000 helyett 45000 forintot fizetsz a téli fűtésért havonta.

2018. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*15 000
2018. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában olcsó fűteni vele!

Ahol a fülükön folyik ki a sok vízi erőműből jövő áram.

Na, ott kimondottan olcsó fűteni vele.

2018. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem az 5 db 6 kw-os 380-as elekthermax a mai napig olcsóbb, mint mikor a gázt nyomattam és nem bírta fűteni a házat. Azért a villanynak ha odatekered, az felfűti normálisan.
2018. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!