Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos vagy Gázkazán éri meg?

Elektromos vagy Gázkazán éri meg?

Figyelt kérdés

Fűtés korszerűsítésben vagyunk családommal. Jelenleg egy közel 30 éves gázkazán biztosítja a meleg vizet a fűtésként. Olvastam, hogy jobb az elektromos kazán ráadásul olcsóbb a kivitelezése mint egy új gázkazán cserélése.

Én az elektromos kazánra adnám a voksomat. A tetőre pár napelem táblát tettnék fel ami biztosít némi áramot persze időjárástól függően.

Tud valaki hasznos tanácsot adni melyik a jobb és olcsóbb?



2018. febr. 11. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tudni kène mekkora a jelenlegi kazán teljesítmènye, vagy kiszámolni a ház hővesztesègèt, hogy mekkora teljesítmènyű elektromos kazán kell. Ehhez viszont lehet, hogy 3fázis kell vagy teljesítmèny bővítès.

Innen már tudod, hogy kb mennyi napelem kell oda-vissza mèrős órával.

2018. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg 24 kwh gázkazán van. Jelenleg 96 nm-t fűt a kazán de elbírja a teljes ház felfűtését ami 150 nm. A teljes ház azaz 150 nm es ház fűtéséhez lenne szükség kazán megfelelőre.
2018. febr. 11. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:

A napokban volt erről egy elemzés a neten .

Az elemzés oka az volt,hogy szept.26 tól új jogszabályok lépnek be a kondenzációs kazánoknál.A most megvásároltak sem számitanak már korszerünek,szépen tünnek el majd az üzletekből,ahogy a 8-10 évvel ezelőtt gyártottak .

Ezt az egyik nagy forgalmazó tette közzé.

természetesen az árak min 10-15 % al növekednek .

Mivel a beszereéls dija is növekedni fog,akár összességében az 1 milliót is elérheti a költség .

Az engedélyeztetési proceduráról nem is beszélve

A villany bojler ehhez képest minimális összeg .Semmilyen engedélyeztetés nem kell hozzá.A kettő üzembe helyezés költsége közt elég nagy a különbség.Ezt akár

villanyszámlára is lehet ebből forditani.

A gázkazán fektetés soha nem fog megtérülni .

Bennem is felmerül a kérdés,mekkora teljesitményűek ezek a fűtésre alkalmazható bojlerek .Esetleg ebből is van kombi,mert a fűtési viz itt sem keverhető a használati meleg vizzel .

Tanácsot nem hiszem hogy tudtam adni,csak némi infóval szolgálhattam.

Sok mindent kellene még tudni,a kérdés megválaszolásához

Mekkora a lakás,höszigetelések,nyilás zárók stb .

2018. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
No hát ez az. Pár napelemtábla... Számold ki, egészen durván átlagosan 3 kW kell a fűtési szezonban végig. Szorozd be a 30 Ft körüli egységárral. Támlás és karfás széken ülve számolj, a balesetek elkerülése végett.
2018. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocs,fűtésnél nem a m2,hanem a lég m3 t számítják .
2018. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz túl szakszerű a válasz, de az ismerősi körömben akik villannyal fűtenek, mindenki borzasztó sokat fizet. Hasonló méretű lakásban (sőt talán még a mienk nagyobb) ismerős 42 átalányt fizet, nekünk a tavaly januári hidegben volt 22 ezer a gázszámlánk.
2018. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg amit a neten meg lehet találni a gáz árakról az áfával együtt 99-104 forint/ m3 az áram pedig a nappali 37 kwh az éjszakai pedig 23 kwh

Hogy lehet, hogy áramból még is többet fizetnék ha elektromos kazánnal akarnék fűteni.

2018. febr. 11. 12:54
 8/15 anonim ***** válasza:

jujj !

Úgy látom nagyon nincs közöd a témához.

1kw áram árának mi köze 1m3 gáz árához ??

2018. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon egyszerűen fogalmazva :

1m3 gáz fűtőértéke kb 10 kw áraméval egyezik meg.

2018. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat 13:21-wa válaszadó. Viszont az iróniát is értem. Ha értenék hozzá akkor nem tettem volna fel eme kérdést.
2018. febr. 11. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!