Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire lehet modernizálni...

Mennyire lehet modernizálni egy 70 éves vályog házat?

Figyelt kérdés
Minden olyan “szabállyal” tisztában vagyok h a vályog falakat hagyni kell lélegezni, jó alap a lényeg, semmi cement stb., az alap-al semmi gond, csontszárazak a falak. rengeteg cikket, videót meg néztem neten. És el vagyok keseredve, sajnos mindenhol csak azt olvasom és látom hogy mit NEM szabad...esetleg van itt olyan aki fel újította a valyog házát, korszerűbbé varázsolta és ennek ellenére nincs probléma a szellőzésel? Más hazat nem készülök venni mert ezt is örököltem, és minden fele kepen meg szeretném tartani. A fel újítás-ban legfőképp az érdekelne h egy modern konyha bútort meg e tartana a fal, ill más “nehezebb” bútorokat is. Ettől felek leg inkább. Illetve az új (nem fa) ablakok, ajtók mennyire lennének hatékonyak rendszeres szelloztetéssel, csempe burkolat a konyhába és a fürdőbe,..jelenleg a szobákban az eredeti hajó padló van, ami le lett csiszolva és az előző tulaj sajnos be vonta valami nehéz ráadásul ronda színű lakkal...szerintem későbbiekben le lesz újra csiszolva mert nem hiszem h így tud szellőzni. Eredeti ablakok vannak, eredeti kb minden. Ja és a festés, tudom h leg célszerűbb meszes festeket használni, de tudtommal olyan jellegű festeket csak nagyon világos pasztell színekben lehet kapni (amit utalok) ha rá dobnák a falakra más (olcsóbb) verziót akkor előbb utóbb le dobná? Vagy hogy reagálna...természetesen a beltér-re gondolok.

2018. febr. 14. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg lehet oldani, már kitalálták az ennek megfelelő technológiákat. Legjobb, ha keresel egy műemlékekkel foglalkozó építészt, aki le tudja vezényelni a dolgot, vagy legalább megtervezi, folyamatosan tanácsokat ad (pl. műszaki ellenőrként).

Pl. használhatsz meszes, vagy szilikát festéket, szinte bármilyen színben kaphatóak. Az építőipar is fejlődik. A neten ilyen speciális infókat nehéz megtalálni, ezért vannak szakemberek. Videók alapján nem lehet házat építeni, legfeljebb lesz egy általános rálátásod.

2018. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért dobná le a festéket? Ha normálisan be van vakolva, glettelve, akkor nem dobja az le.. ugyan így a csempét sem.. Lassan 20 éve fent van a fürdőben. Amúgy igen, a fürdő kicsit penészesedik, főleg télen. Ha jó nehéz dolgot szerelsz fel, akkor lehet jobban jársz esetleg egy menetes szárral ami kiér a fal másik oldalán. Műanyag ablakaink vannak, semmi gond a házzal.
2018. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy egy korszerű fa ablak sem tud szellőzni, csak szebb és drágább, mint a műanyag. De semmivel sem jobb!
2018. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyira ne legyèl elkeseredve. Ha csináltatsz vízszigetelèst a falak alá, ès az aljzatnak, akkor bármit csinálhatsz a vályogházzal. Ha ez nem megy akkor is van meholdás.

Az a fal "lèlegzès"kissè túllihegett dolog. Több párával tud gazdálkodni mint a tègla fal. Ha nincs vízszigetelès akkor valahol ki kell párologni a nedvessègnek.

Keresd a facebookon a vályogházas csoportot

Csodaszèp fotók vannak ès működő felújítások.

Vagy ők vagy 40 ève foglalkoznak vályogház felújítással: [link]

2018. febr. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a kommenteket. Ment a zöld mindenkinek :)
2018. febr. 15. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!