Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hungarocellel szigetelők,...

Hungarocellel szigetelők, mennyit spóroltatok a fűtésszámlán?

Figyelt kérdés
Megköszönném ha válaszolnátok!Milyen anyagból épült a ház,mi milyen vastag,mennyire szigetelted és melyik részeken, és nyílászárók milyenek vannak?Aki nem akar sokat írni írhatja rövidebben is.Kíváncsi vagyok nagyon!Nem a talált cikkekre vagyok kíváncsi amit már olvastam párszor,hanem végre azok emberek írására akik tapasztalták azt amire költöttek!A kommented írásával legalább segíthetsz más emberen is aki tudni akarja mi az igazság!Tuti hogy nem egyetlen ember lesz aki ezt olvassa majd egyszer!Jöhet minden,bár én a régebbi építésű 70-es évek b30-as kerek lyukacsos építésűkre lennék kíváncsi személy szerint.

2018. febr. 16. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nettó 90 négyzetméteres ház, B30-as téglából a külső falak, 1996-ban épült.

A homlokzatra 16 cm polisztirol, a lábazatra 10 cm XPS került. Igaz, ez még nincs teljesen befejezve.

Födémre 25 cm 0,039-es tekercses gyapot lett leterítve.

Nyílászárók pedig 3 rétegű üveggel ellátottak.


10 erdei köbméter keményfa elfogyott szigetelés előtt.

Igaz, közben puffertartály is lett beépítve, s azzal is lehetek egy keveset spórolni.

Ebben a szezonban 2 köbméter fogyott még csak el, illetve a begyújtáshoz tuskót használok.

Fűtés délután 6-7-től éjfélig van, 23,5 fokra. Ezután nincs, s következő napra 21-21,5 fok körülire hűl vissza a lakás.


Amúgy ilyen árak mellett nem vennénk fát, utoljára 2015-ben vettünk 19 ezerért rönköt. Most 27 ezerét megy.

2015-ben lett szigetelés is, így azóta felgyülemlett rengetek fa, s azért azzal van fűtve. Ha majd elfogy, és ilyen arányban lesz a gáz a fával, akkor biztos, hogy a gáz fog menni.


Elmondható, hogy ha a homlokzat, lábazat és a födém is kap szigetelést hasonló vastagságban, mint amit fönt említettem, s a nyílászárók is újak, ilyen esetben felezni lehet a fűtésszámlát.

2018. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Elnézést a helyesírási hibákért, felületes voltam!
2018. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idén eddig elég enyhe telünk volt, főleg a tavalyihoz képest. Úgyhogy a tavalyi 10m3 vs idei 2m3 se hasonlítható össze igazán. Meg a fűtési stílus is változhat évről évre.
2018. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1978, B30 tégla, Új ablakok, 15 cm szigetelés, kb 30- 40 % megtakarítás a gáz számlából. Röviden :)
2018. febr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1995-ben épült házat újítottam fel 2013-ban. A falazat B38-as tégla. A födém szarul volt hőszigetelve és a nyílászárók is húztak. Új, hőszigetelt fa nyílászárókat építtettem be két rétegű héliumos üveggel. Korábban húztak a nyílászárók ez teljesen megszűnt. A födémet zárt cellás fújt habbal (7cm) hőszigeteltettem. A homlokzatra 10 centi hungi fért fel, mivel az eresz ennyit engedett meg max. Telibe kenettem a hungit, hogy a pogácsák közt nekem ne cirkuláljon a levegő.

Az elmúlt 5 év tapasztalata, hogy a korábbi energiaszámlák 35%-át fizetem jelenleg. Ebben a fűtés a HMV és a nyári klímatizálás is benne van.

Nagyon fontos a födém jó hőszigetelése, és az átszellőzés, a nyílászárók húzásának megakadályozása. Cserébe nyilván rendszeresen kereszthuzattal szellőztetni kell a páratartalom 45-55%-os értéken tartása érdekében.

2018. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!