Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet a baj a hidegburkolat...

Mi lehet a baj a hidegburkolat lerakasban itt?

Figyelt kérdés
Regi tanyarol van szo. Van benne egy x m2-es eloter. Itt szepen le lett rakva a padlolap, de sztem fel evet nem birt es mozognak, tornek, hangokat adnak ki sok helyen ralepes utan. Mi lehetett a baj?

2018. febr. 19. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Felfagyott?
2018. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Keszitoje olyat mondott, hogy regi volt a beton (35 ev kb) es fel kellett volna elotte csiszolni.
2018. febr. 19. 15:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Esetleg nem volt aljzatkiegyenlítő használva és az alap felület egyenletlen volt, vagy a csemperagasztó lett nagyon rosszul felhordva, mellé meg lehet, hogy a csempe is vékony és nem annyira jó minőségű. Érdemes vastagabb gresslapot választani, ha szeretnénk, hogy tartós legyen.
2018. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah, akkor nem használt aljzatkiegyenlítőt és valsz. a csemperagasztóval is spórolt.
2018. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kimaradt a tapadóhíd.
2018. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Volt aljzatkiegyenlito azon a reszen ahol szukseges volt.


Ragasztasnal az aljzatot es a lapot is meg szoktak kenni, igaz? Mert itt csak a lapok voltak kenve. Bar vki igy szokta, vki meg biztosra megy.

2018. febr. 19. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Az aljzatra kenik a ragasztót, nem a lapra, nem számít annyira. Az aljzatra egyszerűbb kenni. Hát ha volt aljzatkiegyenlítő, akkor a ragasztó lehetett rossz minőségű vagy/és a csempe. Vegyetek kültérit mindkettőből, az bírni fogja.
2018. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, csak egy elszenvedője hasonló problémának.

Nálam is az előszobában ment tönkre a járólap, mert mint kiderült nem megfelelő fugázóanyagot tett fel a "burkoló", hanem mivel szürke fugát kértem, simán kihúzta cementtel, ragasztót meg nem tett a sarkok alá, csak a lapok közepére egy pogácsát.

2018. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
Ez mind lehet a hibaforrás és lehet a dilatációs hézagok elmaradása a széleken. Vagy még törhet ha nincs telibe ragasztva bár azt régen csinálták. Törhet alatta a régi beton is. Szárazra kellene ragasztani. Nedvesedhet is alatta amitől felázik a ragasztó mert ezek nem medencéhez vannak, folyamatos vizet nem bírják. De mindenesetre ha már ilyen szedjél fel egy nagyon vacakot és nézd meg mi van ott.
2018. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen én ezért csináltam magamnak a járólapozást meg a csempézést. Megnéztem neten aztán megcsináltam. Nem volt cementtel fugázás meg ilyenek, hanem a legjobb anyagokat vettem alapos körüljárás után. Nem törik, nincsenek kiálló csempesarkok egyenes az egész. A fugázás pedig marhaszép lett. Igaz sokat tököltem vele, de magamnak csináltam, ezért akartam, hogy tökéletes legyen. Immáron 3 éve hibátlan állapotú. Ja egyébként rendszergazda vagyok egyébként.
2018. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!