Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szennyvizet, vizet lehet a...

Név helye kérdése:

Szennyvizet, vizet lehet a házon kívül elvezetni? Úgy leszigetelni hogy ne fagyjon el?

Figyelt kérdés

Tetőteret szeretném beépíteni.A vizet és a szennyvizet az alsó szint bontása nélkül szeretném megoldani ha lehet(nagyszülők ott laknak).Az udvaron egy kis ásás után hozzáférnék a csövekhez.Ott ha rákötnék a vízre meg a szennyvízre azt házon kívül a falon fel tudom vinni?Természetesen nem én csinálnám hanem szaki! :-)

Van erre valami megoldás?le lehet szigetelni,burkolni hogy ne fagyjon el?

Mire lenne szükség hozzá?

Köszi a válaszokat!



2018. febr. 21. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak a falat, a födémet is meg kéne bontani gondolom, egyik se nyerő, bár nem szakember vélemény. Nem véletlen, hogy társas házakban, kétszintes családiban a fürdő egymás felett van. Utólag a lemenő csövet elfalazzák, így esztétikus.
2018. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Leszigetelni le lehet, le is kell, de szerintem az nagy hidegben kevés. Fűtőszál lehet a megoldás.
2018. febr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Szennyvizet nem kell szigetelni. A vizet mindenképp. De vasárnapra -17 ,et mond. Azért oda komoly szigetells kellene ha egyáltalán megvédi. És hogy nézne az ki. Szerintem bocs de hüleségre készülsz. Kis bontással belül egyszerűbb megoldani.
2018. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

A szigetelés kevés, mert nagy hidegben áthűl és befagy. A szigetelés max késlelteti a hűlést, de nem fűti. Csőfűtést rakhatsz a szigetelés alá.

A szennyvíz már meleg, így kevésbé fagy el, de rétegek fagyhatnak a cső falára és szükítés esetén dugulhat.

Inkább belül próbáld meg.

2018. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán nem jó ötlet és jó eséllyel az illetékes szolgáltató hozzá sem járul ehhez.

Tudom miről beszélek. Tavaly a tartós mínusz tízen fokokban előfordul több olyan esetünk is, ahol már a "csak" 60-70 cm mélyen lévő vezetékek is elfagytak (szennyvíz is).

A mérő aknában, fagyhatár alatt lévő cső szakaszok is sorra robbantak szét.


Vagyis szigetelés ide vagy oda én hülyeségnek látom a felvetést, nem véletlen, hogy nem alkalmazza senki.


A szennyvizet egyébként LE szokás vinni. :) És szintén nem érdemes falon kívül vinni.

2018. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"illetékes szolgáltató hozzá sem járul ehhez"

Az illetékes szolgáltatónak a telken belüli nyomvonal hoz nincs köze. A csatlakozási pontig van. De ahogy írták nem túl jó megoldás. Fűtőszál nélkül elfagyhat. (a szennyvíz is)

2018. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gondoltam hogy ez nem jó ötlet,de egy kérdést megért,mert így ebben a témában nem találtam leírást sehol.Azért reméltem hogy valaki csinált már ilyet és van valami megoldás rá.Akkor marad a bontás.

Köszi még 1x!

2018. febr. 22. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
# A valamire való "illetékes szolgáltató" bekéri a belső bekötési tervet is úgy vízre, mint szennyvízre. Ez alapján nem biztos, hogy feltűnik neki, hogy házon kívül kívánják vinni a vezetékeket ez tény, mert általában nem olyan részletességű, ugyanakkor bírálati joga van. Nem kötelezhet, de javasolhat és ezt le is írja a későbbi problémák/viták elkerülése érdekében.
2018. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 5-ös,lassan 25 éve vagyok a szakmában de befagyott szennyvízcsővel még nem találkoztam ha nincs dugulàs. A szolgáltatót meg viccnek szántad. Kérdező ne csinàld mert akárhogy szigeteled el fog fagyni.
2018. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

"de befagyott szennyvízcsővel még nem találkoztam ha nincs dugulàs."


Ebben igazad van.

Egyszer úgy jártunk, hogy az utcai hálózat visszaduzzadt (nem volt visszacsapó a rendszerben) a társasház mélygarázsában lévő csövek teljes keresztmetszetben megteltek és átfagytak.

2018. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!