Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a homlokzat felső 1 méterét...

Ha a homlokzat felső 1 méterét vastagabban szigetelném akkor azzal érnék el lényeges változást?

Figyelt kérdés
Vagy másfél-két méter esetleg,de 1 inkább.20-25 cm-rel alatta pedig 12 grafitos.Belmagasság 280cm.Lábazat 80 cm föld műkövekkel körbe,anyám azt nem engedi.Födémet szigetelném azzal a 20-30 cm-rel.A felfelé áramló meleg levegőt ha szabad így írnom minél jobban visszafogjam,gondolom akkor az alsóbb részeken is több hőt kapna a fal mivel felfelé kevésbé fog akkor megy oldalra,de ha vastagabban szigetelném ugye a felülső homlokzati részen ott is ütközne jobban,ezáltal tovább tartanám a meleget,vagy hiába mert ha a fenti homlokzat részen nem tud úgy elszökni ha írhatom így akkor elmegy a lentebbi 12 cm-nél,meg a meleg levegő is inkább a fenti részben lesz jobban akkor?Áramlás viszont csak vinné visszafele is gondolom én,nem?

2018. febr. 24. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán érthető, lehetne egyszerűbben fogalmazni?
2018. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2,8 méter a falam magassága,ha kívülről szigetelem majd,a fal felső egy méretében vastagabbal,ez lenne a lényeg a kérdésemhez.
2018. febr. 24. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szeretnéd kivitelezni akkor bontsd meg az ereszt és a tető szigeteléssel hozd össze .
2018. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs különösebben értelme vastagabban szigetelni a felső egy métert, ráadásul hülyén is benne ki az a lépcső amit be kellene építeni a vékonyabb és a vastagabb szigetelés váltásánál. 12-15 cm grafit a legtöbb épület szerkezetre elegendő, ha nem passzív ház a célod.

Az előttem szóló üzenete kiemelten fontos! A homlokzat és a födém szigetelésnek össze kell zárnia a koszorú sarkánál.

2018. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem szívesen bontanám meg,tudom hogy összekéne érnie,ezért is gondoltam ott is vastagabbal,hogy hátha így valamennyire kitudnám küszöszöbölni a hőhidat,a födém fa meg,talán agyag van rajta?
2018. febr. 25. 09:22
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudod kiküszöbölni. Ha nem ér össze akkor hőhidas lesz és penészedhet a szoba homlokzati falának felső sávja.
2018. febr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak reménykedni tudok hogy nem fog majd ha meg igen akkor megbontom.
2018. febr. 26. 14:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2018. febr. 26. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!