Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell sarokkádat beépíteni?

Hogyan kell sarokkádat beépíteni?

Figyelt kérdés
Asszimetrikus 150x100 cm-es sarokkádam van. A tól Z ig ha tud valaki akkor segíthet

2018. márc. 20. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ugyan úgy mint a hagyományosat. Én úgy csináltam hogy az enyémnek voltak műanyag lábai . Tartó szerepe nem volt el se bírt volna senkit. A beszintezéshez kellett. Beszinteztem és bekötöttem a lefolyót fixre. Ellenőriztem hogy rendben lefolyik e nem szivárgott. Azt kihagytam legelőször teljesen portalanítottam az aljzatot. Kissé lejtsen a kád a lefolyó felé. Vízmérték kell. Majd mikor meggyőződtem hogy minden rendben helyén van lesúlyoztam a kádat. Tettem bele egy mázsa cementet óvatosan hogy a kád ne mozduljon el. Majd pár doboz purhabbal kifújtam a kád alját. Úgy hogy bőven jusson mindenhova. A hab körbeölelte a kádat alul és valamennyire oldalt is. Azért fontos hogy az aljzat portalan legyen hogy avhabnak ne csak kitöltő szerepe legyen hanem oda is ragassza a kádat a padlóhoz. A súly a kádba azért kell ne nyomja fel a kádat a hab. Másnap kiszedtem a sújt. Körbe lehetett falazni és később csempézni. Tökéletes lett.
2018. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen minőségűt vettél. Ha a legolcsóbb gagyit, ahogy az előző hozzászóló, azt tényleg nem árt megtámogatni, mert hamar beszakad, izeg-mozog, stb.

Ha normális minőséget vettél, akkor a saját keretére ráépítve simán megáll. Én megvettem a keretet, előlapot a kádamhoz, így csak be kellett állítani, felcsavarozni az előlapot és már készen is volt, teljesen stabil. Vízvezeték szerelő csinálta a bekötéssel együtt, még a burkolás előtt. A kád alatt kent szigetelés készült. A burkolatot vízvető csatlakozással hozzáépítették. Így: [link]

2018. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én abból indultam ki hogy a kérdező nem multimiliomos mert nyilván akkor fel se tette volna a kérdést. Azért nem kell mást leszólni. Nem mindenki tudja megvenni a legjobb minőséget és odarendelni valakit hogy old meg ahogy tudod. Majd farzsebből kivágni mindegy mennyit. A kérdésből azért sejthetnéd nem olyan választ vár hogy hivjál valakit és beteszi
2018. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Nem bonyolult, de érdemes minden lépésre tényleg odafigyelni. Alapvetően el is mondták, mindkettő jó megoldás egy két dolgot tennék hozzá.


A kádaknak normális esetben (nem tudom van e kivétel) de a teteje ha vízszintben van akkor a lejtése pont megfelelő, így tervezik és a teteje és alja nincs ezért párhuzamban. Szóval a tetejét kell vízszintezni. Ha beírjuk keresőbe "kád méret" akkor a pontosabb rajzokon ez látszik is.

[link]


Ha a beszintezett, bekötött és kipróbált kád le van súlyozva utána az elmozdulás lehetősége miatt érdemes újra végignézni vízmértékkel.


Ha a kádra utólag kerül kihajtható zuhany paraván akkor az csak úgy fog jól működni ha a kád teteje teljesen vízszintes és a fal függőleges, mert ha ezek eltérnek akkor kinyitva vagy nem ér a kádig a vége vagy fordítva és nem lehet rendesen kinyitni. Gondolom érthető, ha a kád felé dől a fal az odaszerelt paraván kihajtva a kád pereme alá nyílna.


A fal jó ha szép egyenes a kád körül mert akkor a körbe futó szilikonozás is szép egyenletes lesz.


Érdemes megvenni előre a kádat és odatéve mérni ki, hogy hol legyenek a vízkiállások. Ez utólag okozhat problémát.


Amire jó előre gondolni az a kád szerelőnyílás a kád oldalán. Kaphatóak mindenféle változatban, még burkolható is van ami csempének néz ki de nyomásra kinyílik. Ha teljesen ki van töltve a kád alatt akkor érdemes kivágni, kihagyni (praktikusabb) a szerelvények felőli oldalon. A lefolyóhoz és a túlfolyóhoz lehessen hozzáférni.

[link]


Videókon nézz meg sokat és látni fogod a menetét. Pl:

https://www.youtube.com/watch?v=P3RD5YedcZQ


https://www.youtube.com/results?search_query=k%C3%A1d+be%C3%..

2018. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Sokat segítettetek ;)
2018. márc. 21. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!