Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtésrendszer cserénél,...

Fűtésrendszer cserénél, drágább utólag beépíteni a vegyest a gáz mellé?

Figyelt kérdés

Csináltatni szeretnék új fűtésrendszert.


Ha úgy csinálom, h gázosra kiépítettem, kondenzációs kazánnal.


Utólag be lehet rakatni vegyes tüzelésű vagy fa elgázosító kazánt, puffertartállyal?

Van nagy kazánszoba, elférne.


Drágább így, hogy először csak gázosra megcsinálni és később hozzá csináltatni a vegyest vagy nincs jelentős költség különbség, mintha egyszerre csináltatnám?


köszi



2017. okt. 13. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyes kazánnál nem nagy összeg , egy elzáró kell a csatlakozáshoz és max egy légtelenítő szelep . Ez akkor hasznos ha sokat ment a kazán és a cirkó újraindításakor a rendszert légbuborék nélkül használnád . Elfagyás ellen a kazánból érdemes kb a benne lévő víz felét leengedni , aztán tavasszal újra teli tölteni .
2017. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a csatlakozási pontokat most kiépíted amivel át tudsz majd kapcsolni a gáz és a vegyes között, akkor nincs árkülönbség. Amikor lesz pénzed folytatod a rendszer építését a csatlakozóktól.

A lényeg, hogy átgondoltan meg legyen tervezve az egész rendszer már most.

2017. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az anyagiak engedik, akkor mindenképpen kerüljön be puffertartály is! Jobb, ha faelgázosító mellé kerül, sokkal modernebb, jobb hatásfokúak már az ilyen kazánok, mint egy sima vegyes. Egy hátránya van a faelgázosítónak, mégpedig az, hogy csak 2 éves, száraz fával lehet fűteni.

De jelen pillanatban nem nagyon éri meg fával fűteni, mert már 24-25 ezer körül van egy erdei köbméter.

2017. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A leállásokat megcsináltatnám a vegyes felé . Ha nem csinálod meg x év mulva szét kell barmolni az egészet. Tehát a mznkadíj nem lenne jelentősen több így most. Én pont fordítva csináltam. Vegyes volt és ahoz került kondenzációs. És puffer is a vegyeshez. Nem volt olcsó a munkadíj se.
2017. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!