Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szobába járólap?

Szobába járólap?

Figyelt kérdés
Az egész ház padlófűtéses, a szobákban időszerű a laminált padlók lecserélése, mivel az elmúlt 25-26 évben nem került rá sor. Arra gondoltam, hogy a szobákba is járólapot tennék, hiszen a padlófűtéssel jobban kijön, mint a parketta. Mi a véleményetek?
2018. márc. 21. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
25 éves laminált padló? Biztos vagy bent, hogy laminált?
2018. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy laminált parkettád lenne, annak nincs 25-26 éves múltja nálunk.

Valószínűleg szalagparkettád van, amit lehet csiszolni lakkozni.

Általában 2-3 csiszolást kibír és mivel ilyesmit 15 évente szoktak megcsinálni, a tiédben, - ha nem volt még csiszolva - van minimum 30 év. Kár lenne érte!

Viszont tehetsz fel járólapot, a te házad, a te szobáid, semmilyen törvény nem tiltja, a mediterráneumban is a járólap (gazdagabbaknál a márvány) a jellemző.

Ha nem számítanak az anyagiak, akkor nyugodtan csináltasd meg!

[link]

2018. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még mindig nem stimmel valami:

25 éve sem volt nagy divat parketta alá padlófűtést tenni.

Azóta már csináltak kimondottan odavalót, de kedves kérdező: ellenőrizd még egyszer, pontosan mi van az aljzatbeton felett.

2018. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet szalag parketta, de már kaotikus. Egyébként csak a szuterenbe vannak radiátorok, fönt padlófűtés mindenhol. Volt azért már a 90-es években is, igaz ritka.
2018. márc. 21. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy átmeneti időszakban és kora nyáron is nagyon hideg lesz. Ráadásul a járólap megjelenése is rideg, szerintem nem otthonos lakószobában.
2018. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Van fa mintájú járólap, láttam jó minőségűt közelről és ha nem szólnak észre sem venni, hogy járólap.

[link]

2018. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na ez szuper, utolsó, tök jól néz ki. Az a baj a parkettával, hogy mindig gond volt a 25 év alatt, hogy a szobákban mindig jóval hűvösebb van, mint a köves helyiségekben, gyakorta kellett olajradiátorokkal rásegíteni a fűtésre, igaz a mostani teleken annyira nem volt rá szükség, csak közben tönkre mentek a parketták. Sajnos, vagy nem sajnos, ez a ház a szüleimé volt, akik elköltöztek innen, így én vettem át, én biztos, hogy radiátorokat raktam volna a szobákba, vagy mindenhová, mert a ház szigetelése is a 90-es éveket tükrözi.
2018. márc. 21. 19:43
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Szívesen. Amúgy a fa jó hőszigetelő ezért nem jó padlófűtés alá, nem csoda ha lefogta a padlófűtést.
2018. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!