Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen márkájú WC-tartályt...

Milyen márkájú WC-tartályt vegyek, ami nem megy tönkre fél év alatt?

Figyelt kérdés

k.b. fél évvel ezelőtt cseréltem ki a Dömötör felsőtartályos WC-tartályunkat. Ma reggel nézem, hát csordogál a víz a csészébe nyugalmi állapotban (enged az ürítőszelep) Ürítőszelep gumi tömítést külön természetesen nem lehet kapni, hanem csak kompletten az egész szelepet. Vajon egy drágább tartály jobb minőségű anyagokból van összerakva, mint a Dömötör?


Normális, segítő jellegű válaszokat előre is köszönöm!



#wc tartály #Dömötör WC-tartály szelep #ürítőszelep hiba #ürítőszelep tömítés csere
2018. márc. 22. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De,lehet kapni tömítés szettet.Minden vízvezeték szerelvény boltban alap alkatrész.
2018. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót! Teljesen biztos voltam benne, hogy külön nincs javítókészlet, hanem csak kompletten az egész szelep.
2018. márc. 22. 13:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy az ürítőszelep gumija???

Mert sokkal nagyobb eséllyel a magas vízszint szokott a "ludas" lenni,tehát az ürítőszelep tetején a 4 lyukat eléri a vízszint,és ott átbukik a víz.


Ha még is az ürítő,-az emelőkart vedd ki,és a szárat megfogva mozgasd/forgasd meg körbe.


Ennyi idő alatt nem szokott annyi vízkő felszaporodni,hogy a gumit feltartsa,-hacsak nem extrém vasas a vizetek.

2018. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt Dömötör, utáltam. Nem volt nyomása és rengeteg hiba volt vele.

Már évek óta Geberit van, drágább, de ezerszer jobb.

2018. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem szándékosan (tervezett amortizáció)olyan ócska anyagból készítik a gumi tömítést, hogy a víz megeszi rövid idő alatt. A szelep tökéletlen zárása miatt állandóan szivárog egy kicsit a víz. Nem sok, de sok kicsi sokra megy.


Régebben nem volt gond a Dömötörrel, de most már őket is utolérte a fogyasztói társadalom szemlélet. Rühellem ezt az egész: vedd meg - használd - dobd el! szemléletet. Az ember ilyen dolgokkal szórakozzon a szabadidejében félévente-évente.


A Geberit az felsőtartályos? Nincsenek vele ilyen gondok, mint a Dömötörrel? Mióta van már meg? Köszönöm szépen előre is az infót!

2018. márc. 22. 15:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a Geberitben van alacsony és magasra szerelhető változat is. Nekem alacsony van és víztakarékos, 7 éve van meg, azóta semmi gond vele.
2018. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szinte alig drágább,Szatmárinál,vagy a Megathermnél nézném meg először...
2018. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Geberit tartósnak bizonyult.
2018. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Folyt.: Én most vettem egyet a szerelvénybolt.hu-ban és ott a legolcsóbb, meg a XIII. kerületben van a szerelvenyaruhaz.hu, ott is olcsó, 7000-9000 körül vannak a legolcsóbbak. De ha vidéki vagy, akkor is webáruházban biztos találsz ezen az áron, sokszor akciós.
2018. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget Mindenkinek!
2018. márc. 24. 04:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!