Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen márkájú WC-tartályt...

Milyen márkájú WC-tartályt vegyek, ami nem megy tönkre fél év alatt?

Figyelt kérdés

k.b. fél évvel ezelőtt cseréltem ki a Dömötör felsőtartályos WC-tartályunkat. Ma reggel nézem, hát csordogál a víz a csészébe nyugalmi állapotban (enged az ürítőszelep) Ürítőszelep gumi tömítést külön természetesen nem lehet kapni, hanem csak kompletten az egész szelepet. Vajon egy drágább tartály jobb minőségű anyagokból van összerakva, mint a Dömötör?


Normális, segítő jellegű válaszokat előre is köszönöm!



#wc tartály #Dömötör WC-tartály szelep #ürítőszelep hiba #ürítőszelep tömítés csere
2018. márc. 22. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a vízből lerakódott vas (barna bigyók) és egyéb szennyeződés akadályozza a szelepedet a tökéletes zárásban? Néha nem árt tisztítani. Illetve ilyenkor megoldás lehet ha mégegyszer megnyitod. Utána van rá esély,hogy az így kiáramló víz kivigye magával a szennyeződést is.
2018. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kiszereltem a szelepet, megtakarítottam, "szemrevételeztem", majd visszaszereltem, de csak engedett továbbra is. Azt vettem észre, hogy magának a szelepguminak van olyan puha szerkezete, hogy az állandó rugóerő hatására a műanyag szelepperem maradandó alakváltozást okoz rajta. (belevág a műanyag a gumiba, és úgy is marad) Ezért engedi a vizet. Nem nagyon, egy kicsit.....de ha összeszámolja az ember, hogy 1 nap alatt mennyi víz folyik el a semmibe, a semmiért, akkor...
2018. márc. 25. 11:43
 13/14 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor új gumitömítés kell. Az egykét évtizedig rugalmas marad. Az a fehér/átlátszó tömítés ami meg összehúzás után formatartó marad, az meg nyilván ilyen célra nem jó.(Más esetben is csak egyszeri használatra)
2018. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2018. ápr. 3. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!