Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eresz csatorna cseret kik...

Eresz csatorna cseret kik vegeznek? 4. emelet panel lakasba lakunk es ki kene cserelni de ablakos acs vagy kik csinalnak ilyet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 22. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Panel lakásban ereszcsatorna? Biztos, hogy panel?

Bádogos.

De mi köze az ablakhoz az eresznek?

2018. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen viz elvezeto:D az erkelyen;)! Ha igy jobb:D allitolag pl a feher ablaknal csinalnak ilyet..nemtudom kit lehetne meg kerni hogy cserelje le
2018. márc. 22. 16:10
 3/10 TappancsMancs ***** válasza:

Általában erkélyen a járólap alá vannak betéve és nem csak kívülről rácsavarozva. Így burkolók teszik be a burkolás részeként.

[link]

2018. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen de mi legfelul lakunk tehat nekunk fennt van 1 alu eresz csatorna..ami mar elegge lyukas rozsdas:/
2018. márc. 22. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rozsdás alu ereszcsatorna a panel tetején? Ez nekem több sebből is vérzik. Egyrészt a rozsdás, akkor gondolom horganyzott ereszcsatorna. Másrészt ha panel, akkor ott fent nincs ereszcsatorna, mert lapos tetős.
2018. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Egyetértek 5-ös válaszával.

Nem tudnál csinálni egy képet.

Mert a sötétben tapogatózunk. Nekem ez az ablak dolog továbbra sem teljesen tiszta.

2018. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Akkor biztos az előző lakó tette fel oda, szoktak ilyet. Kevesebb víz folyik be az erkélyre. Már ha privát. Szoktak még ugyanezen okból előtetőt is tenni ami egy kis fél méterre kinyúló tetőzet. Egy panelház közös ereszcsatornája az privát nem cserélhető, ha arról van szó azt a ház kell intézze. Így néz ki egy egy panelház teteje:


[link]


Előtető:

[link]


A magánterületen feltett eresz vagy előtetőt én sem tudom ki tenné fel, de ha rákeresünk az előtetőre a gyártó cégek fel is szokták tenni, olyan cégeknél lenne érdemes érdeklődni.

2018. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Keresunk 1 acsot vagy badogost de azert koszonom;)! Amugy nemtudom mi ezen a meglepo:D hiaba 4. Emelet igen van eresz(viz levezeto) epp azert hogy ne essen be annyira az eso..
2018. márc. 23. 12:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso koszonom . En mar beirtam szelfogot esovedot.mindent csak elotetot nem:D ez kell nekunk ez helyett a vas cso helyett 🙄 es nem a panel tetejere hanem az erkelyunkre;)
2018. márc. 23. 12:44
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Akkor még két dolgot fontoljatok meg. Egyik a beeső napfény. Ha átlátszó az előtető akkor több fényt enged be, nyilván a méretétől és állásától és a napfény beesési szögétől függően, de átengedi, míg ha átlátszatlan akkor ugyanígy árnyékol.


Másik a takarítása. Az üveg előtetőn fent megülő kosz alulról látszik. A takarítása meg magasban és kinyúló helyen elég veszélyes.


Amúgy nagyságrendekkel eső védettebb lesz az erkély.

2018. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!