Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban a WC-be és a fürdőbe...

Panelban a WC-be és a fürdőbe lehet szagelszívót bekötni?

Figyelt kérdés
Legfelső emeletről lenne szó egyébként.
2018. márc. 23. 22:27
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Miért ne lehetne? Új építésű lakásokhoz alapból jár.
2018. márc. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy tudom, a panelben közös elszívó van a konyhából, fürdőből és a wc-ből is.
2018. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy saját tulajdon-e és hogy érinti-e a közös részeket, illetve,hogy a társasház szabályzata külső falon elhelyezett vagy egyéb dolgoknál mit ír elő.


Mindent lehet,csak legrosszabb esetben jól megbüntetnek és visszabontatják veled.

2018. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utána kell járni. Valahonnan az rémlik, hogy nem lehet, mert az a kürtő természetes szellőzését befolyásolná, de már nem emlékszem pontosan, illetve legfelső szinten nekem annyira nem is logikus.

Általában minden szint ugyanarra a szellőzőre van kötve. Többnyire wc, fürdő és sokszor a konyha is.

Nemtudom, hogy pl. a hangja nem lenne-e zavaró a többi lakónak.


Panelban nálunk állandó "huzat" volt, így azt mondanám, hogy a legutolsó panelunkban a szagelszívás természetes módon tök jól működött. Laktam olyanban, ahol nem, de azt gondolom, ott kompletten lehetett baj a szellőző rendszerrel.

Most újépítésűben lakom, sokáig nem volt ventilátor a fürdőben és "huzat" sem, ellenben büdös igen (értelemszerűen a többi lakó ventilátora hozzánk nyomta be a szagot). Tettünk be egy ventit, filléres tétel, nem is értem az előző lakó miért nem tett be. Ez gyakorlatilag azonnal orvosolta a problémát.

Nekem az az érzésem, hogy ez a szellőző rendszer más elven működik, ventilátorokra lett tervezve, míg a paneloknak van egy természetes "huzatossága", ami bekavarhat, ha te ventilátorokat akarsz ebbe építeni.

Kicsit járt körbe, de ha nem találsz kifejezett ellenjavallatot, akkor miért ne.


Laktam újépítésűben is, ahol pl. házirend volt, hogy a fürdő szellőző csőbe nem lehet bevezetni a konyhai szagelszívót, még is sokan megtették.

2018. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A páraelszívót nem kötöm be, az szénszűrős lesz.


Csak a legfelsőn lakom, a többiek szellőzését miért zavarok meg? Nem felfele szállna a levegő?

2018. márc. 26. 10:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Panelprogramos egyébként. Nem tudom, hogy ez számit e.
2018. márc. 26. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A panelek szellőzője általában hagyományos kürtő elven működik, vagy esetleg egy tetőszinti ventilátor segítségével. Az így megtervezett és kialakult áramlási viszonyokat boríthatja fel az, ha te két ventivel rácsatlakozol. Értelemszerűen a "te kiáramló szagod" lesz így az erősebb, ami távozik, addig az alatta levő próbálkozik. Node mivel őszintén szólva ezek a kürtők amolyan meseszerűen működnek (hol volt, hol nem volt), így én nem igazán foglalkoznék ezzel. Vagy max a házirendet nézném meg, tiltja-e a szellőztető ventilátor beépítését.
2018. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!