Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban/társasházban közös...

Panelban/társasházban közös fal építésénél elvárható/kötelezhető-e a szomszéd, hogy adjon bele a költségekbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettünk egy panelt, ahova szeretnènk gallériát. Az álmennyezet lebontása után szembesültünk azzal,hogy a szomszéd és köztünk levő fal az álmennyezet fölött nincs befejezve. + a szomszéd kábelei átlógnak a mi területünkre, amit nekünk kell most valahogy megoldani. A másik lakóval kb. beszèlni nem lehet, mert nem érdekli semmmi vagy éppen agresszívan lép fel...A kérdésem az, hogy ti mit tennétek? Szerintetek jogosan várnánk el, hogy beszálljon a költségekbe, illetve kötelezhező-e rá.

2018. febr. 28. 20:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem nem jogosan... sőt, ti gyakorlatilag megrongáltátok ezzel az ő tulajdonát... én is agresszív lennék a helyében.
2018. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Milyen alapon köteleznéd a szomszédot bármire is, ami a TE agyszüleményed, a TE beavatkozásod miatt alakult ki és még az sem biztos, hogy ehhez jogod volt hozzányúlni?

Én nagyon jó szomszéd vagyok, életemben nem volt konfliktusom, elvem, hogy "Élni és élni hagyni", de téged én is elhajtanálak a retkesre.

2018. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Noooooormális vagy Kérdező?

Nem hiszem!:)

2018. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 TappancsMancs ***** válasza:
85%

Nekem fura, hogy van olyan magas belmagasságú panel ahol elfér egy galéria, meg ahol nincs befejezve a fal. De oké nem láttuk, csak szerintem ilyen nincs.


Ettől függetlenül ti a saját álmennyezeteteket jogosan bonthatjátok. Ha fölötte a fal már ki volt bontva és azt nem ti bontottátok ki az nyilván nem a ti hibátok és a szomszéd se szólhat érte. Az ő kábeleit meg egyszerűen átlökitek az ő térfelére rongálás nélkül és kész. De a falat mindenképpen be kellene fejezni valamint az illetékes hatóságnak is jelezni. Az is jó ha ahogy találtátok azt alaposan körbefotózzátok.

2018. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

Ez szép kis épitkezés lehetett.

Ebben miért a kérdezőt kell hibáztatni ?

Hozzám bizony ha átlógnának a vezetékei,úgy le vágnám,hogy levegőt sem kapna .Egyiknek mindent,a másiknak semmi sem megengedett.Mindenki aztán oldja meg saját dolgát .

Netán erről a régi tulajnak is kellett tudni,amit elhallgatott .

2018. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

"Nem rég vettünk egy panelt, ahova szeretnènk gallériát. Az álmennyezet lebontása után szembesültünk azzal,hogy a szomszéd és köztünk levő fal az álmennyezet fölött nincs befejezve."

Sokféle épületet láttam már, egyben biztos vagyok:

ez minden lehet, csak nem panel!

2018. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szerintem sem.

Látott már valaki panelben galériát?

Még hasalva sem lehetne elférni rajta.:)

2018. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
De nincs álmennyezet sem a panelokban, sem a házgyári lakásokban sem.
2018. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Valami ilyesmiből vehetett a Kérdező valamit, ami nem túl régi és az "álmennyezet" az igazi mennyezet ami fölött a lakások vezetékei mennek.

Ő ezt bontotta le és most a szomszédra is rá akarja lőcsölni a költségeket.

[link]

[link]

2018. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Hát nem tudom. Elképzelni sem, hogy mi lehet ez.


Bár a mai világban azt is el tudom képzelni az (elvetemült :) ) lakókról, hogy a födémet is megbontja.


Az jutott eszembe, hogy lehet tényleg panel, a 10-en lakik és megbontotta a panelfödémet a kéthéjú melegtetőnél.


https://www.youtube.com/watch?v=u6Vo1eTfaqQ


2:40-től

2018. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!