Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 2005-ös építésű lakás nagyon...

2005-ös építésű lakás nagyon penészedik, mert nincs rajta szigetelés. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szellőztetés nem elég, van páramentesítő, szárítógép, mégis penészedik. Mivel társasház, gondolom nem szigetelhetem le kívülről csak ezt a lakást, illetve az elég költséges lenne. Lehet valamit még tenni ilyen esetben hogy ne kelljen évente festetni?
2018. ápr. 1. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Mi az hogy penészesedik, mert nincs rajta szigetelés?

Pont az rakja be a kaput.

2018. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

1-es: ha valamihez nem értesz, akkor inkább ne okoskodj, rendben?? A penész többek között attól alakul ki, hogy a fal hőmérséklete olyan alacsony, hogy a levegő páratartalma kicsapódik.


Kérdező: sűrűbb szellőztetés, nagyobb teljesítményű párátlanító (nem ilyen ceresit stop játékok), magasabb belső hőmérséklet.

2018. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2#

Én csak azt nem értem, hogy régen hogyhogy nem volt ilyen probléma? Nagyanyám házában nőttem fel kamasz koromig, 55-ben épült, és 2004-ig semmi szigetelés meg flanc nem volt rajta. De nem emlékszem hogy gyerek koromban a penésszel küzdöttünk volna.


Mi volt a különbség? Jobban fűtöttek akkoriban? Vagy a meszelt falakon nem telepedett meg?

2018. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

2.

Bocs, de én nem ezt tapasztaltam.

Sok helyen a túlzott szigetelés hozta elő.

2018. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

"Sok helyen a túlzott szigetelés hozta elő."

Nem a hőszigetelés, hanem a fokozott légzárású ablakok => elégtelen szellőzés. Illetve a hibás hőszigetelés => fokozott hőhidak.

Na ez a két együttállás a melegágya a penésznek - magas páratartalom, alacsony (fal) felületi hőmérséklet kb. 3 ilyen nap és lehet aratni a gombát a falsarokból!

2018. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De akkor ha nincs szigeteles akkor hidegek maradnak a falak tehat peneszedni fog hiaba szelloztetunk. Van nagy teljesitmenyu paramentesito keszulek is de megis.
2018. ápr. 1. 11:06
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

"De akkor ha nincs szigeteles akkor hidegek maradnak a falak tehat peneszedni fog hiaba szelloztetunk. Van nagy teljesitmenyu paramentesito keszulek is de megis."

Fűtés, szellőztetés, párátlanítás. Mekkora a első páratartalom és hány fok van a lakásban?

Egyéb:

Főzés => páraelszívó

Mosás - szárítás => szárítógép

2018. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Régen nem zártak úgy az ablakok, nem teregettek bent, sőt nem is zuhanyoztak, mert általában nem volt fürdőszoba, főzni a nyári konyhában főztek. Vagyis amellett, hogy önmagától is jobban szellőzött a lakás a régi nyílászárók mellett, még fokozott páraképződéssel járó tevékenységet sem igen folytattak bent.


Egyébként én még a fűtést látom problémásnak, arról nem beszéltél. Mi vettünk egy páratartalom mérőt, egy nap annyiszor szellőztetünk, ahányszor csak tudunk télen, kereszthuzattal. A fürdőben nagyobb teljesítményű ventilátor van. Ha teregetünk még gyakrabban szellőztetünk. Sajnos nincs hely szárítógépnek.

Viszont nagyon fontos a falak melegen tartása, vagyis szellőztetés után vissza kell fűteni a lakást.


Ha nincs megoldás, és máshol a társasházban ez nem gond, nem akarnak szigetelni, akkor keress fel egy szellőzés technikával foglalkozó céget. Pár ventilátorral meg fogják oldani a problémádat.

2018. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Ja és mégvalami. Ha a sarkok hidegebbek (mert azok), akkor klímával szoktunk rásegíteni a fűtésre, így idén télen pl. már egyáltalán nem volt penészünk, míg az előző lakó utólag beismerte, amikor megtaláltuk festésnél a nyomokat, hogy részben a penész miatt költöztek el.


A mész pedig a penész megtelepedését gátolja, tehát penészes helyekre egyébként a festők ezt ajánlják.

2018. ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

9# A meszet akkor jól sejtettem. Nekünk már volt akkor fürdőszoba, a 80-as évekelején voltam gyerek, de még így em penészedett. 3 helyen volt kályha, 2 szobákban, 1 a fürdőszobában. Annyira emlékszem, hogy kb. 5 évente volt meszelve.

Lehet egyébként valahol még kapni?

2018. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!