Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le fektetett gipszkarton...

Le fektetett gipszkarton lapot, ha le csempézek, azt utána fel tudom úgy készen csavarozni a falra?

Figyelt kérdés
A fürdőben lévő csempe nagyon hullámos és ronda is meg régi. Leverni nem akarom sok okból kifolyólag. Nem tudok csempézni és pénzem sincs szakemberre, viszont van hozzá mindenem, így ingyen lenne. Arra gondoltam, hogy vízszintesen sokkal egyszerűbb rakosgatni és nem csúsznak le a lapok. Pár helyen ahol fel lenne fúrva csavarral, ott kihagynék csempét és azt utólag egyet egyet már könnyű beilleszteni. Na meg ugye elsőnek a kartonra gondoltam, hogy egyből egyenes lenne a felületet és a tapadás is szempont ugye. Mit gondoltok meglehet ezt csinálni vagy el fog törni a lap? Nem tudom mennyire hülyeség ez amit kitaláltam....

#csempe #gipszkarton #csempére csempe #gipszkarton csempe
2018. ápr. 12. 12:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ez az alsó soros megoldás nagyon jól hangzik. Ez eszembe sem jutott idáig. Köszönöm. Videókat este megnézem azokat is köszönöm szépen. 🙂
2018. ápr. 12. 15:58
 12/19 anonim ***** válasza:
Szívesen!:)
2018. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Felesleges pénz kidobás.. megnézel egy videót és menni fog.. alulról elkezded, aztán adja az magát.. egy vízmérték kell csak. Az alatta lévő csempét sem kell leverni.
2018. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Csempét csempére csak akkor ajánlják, ha a meglévő csempe stabilan áll. Ha megkopogtatod és üregek vannak alatta, vagy a fuga darabokban hullik, akkor előbb utóbb le fog esni az egész.

Én személy szerint nem raknék csempére csempét. Szerintem ez a kókányolás magasfoka :) Egy fényes, sima felületen a csemperagasztó, ami kötés után porózus, nem tart annyira, mintha vakolatra, vagy téglára raknád.

2018. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Dehogynem tart. Látnád mik vannak az építőiparban.. Tulajnak nem tetszik a csempe színe, csatt megy rá a másik. Mi meg nem érünk bele a szerelvénydobozba annyi réteg van már rajta. :D
2018. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

Megint a hozzá nem értés magasfoka.

Tele van ez a sok ömlengés vízálló gipszkartonokkal (az csak impregnált szerencsétlenek, ami pedig messze nem vízálló!), meg a csemperagasztó nem áll meg a fényes felületű, alsó csempesoron. Persze hogy nem, tapadóhíd kell hozzá, de utána simán lehet rá burkolni.


Azt nem értem, hogy ez a sok túlképzett válaszoló miért nem szakért mondjuk szívsebészeti témában is, mert ahhoz pont annyira értenek, mint ezekhez a kérdésekhez.

A kérdezőnek is gratulálok, amiért így tömve van önbizalommal, bár szemmel láthatóan még csak sejtése sincs a kérdésről.


na szevasztok.

2018. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"ez a sok túlképzett válaszoló miért nem szakért mondjuk szívsebészeti témában is"


:-)

Ennek egyetlen oka van.

Szerencsére a szívsebészek nem a gyakorira járnak kérdezni.

Nekik jó pénzért kongresszusokat szerveznek.

2018. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kár, ugyanolyan jóízűen tudnék röhögni a "szívbillentyű stabilizálása vörösréz dróttal" szintű értekezéseken, mint ezeken a dilettáns táki-bákizási tanácsokon.

Nem baj, kenegessétek csak sárral a vackaitokat, majd mi iszonyat drágán kijavítjuk nektek ha már elszállt belőletek az önbizalom utolsó kis pukkantása is, és végre belátjátok, hogy ez (is) egy komoly hivatás, ami szakértelmet kíván, nem csak két kezet.

Addig is köszi, ismét feldobtátok a napom :)

2018. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ma le járólapoztam. Egész jól sikerült. Tetszik. Vízben van 10 négyzetmetert lerakram kb 8 óra alatt kényelmesen pár sör mellett. Életemben először csináltam ilyet. Egyet el törtem mondjuk. A falon majd kíváncsi leszek mi lesz A helyzet
2018. ápr. 15. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!