Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Volt már valaki, aki lefújta...

Volt már valaki, aki lefújta a konvektort (burkolat) hőálló festékkel?

Figyelt kérdés
Szeretném lefújni a konvektor burkolatát hőálló festékkel. Van valaki ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata?

2018. ápr. 23. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen tapaztalatra gondolsz? Én a tetőlapját barna konvektorfestékkel festettem be, de ecsettel. Előtte 100-as dörzspapírral átdörzsöltem, majd mosószeres vízzel lemostam, megszárítottam, és 2 vékony rétegben lefestettem. Nem lett teljesen olyan, mint a gyári: egészen közelről nézve látszanak az ecsetvonások, távolabbról nézve meg kicsit mattabb mint az eredeti. Mondták, hogy polírozókorongal még rámehetnék és akkor olyan lenne mint a gyári. De olyanom nincsen.


A fűtési szezon során hosszú ideig egy érdekes, de egyáltalán nem kellemetlen szagot árasztott a fedél. Annak ellenére, hogy tavaly nyáron festettem át. Aztán lassan megszűnt.


Eddig egy fűtési szezon ment le vele. Semmi probléma nem látszik rajta.

2018. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a tetőlapját fújtam 400 ml-es 200 C fokig hőáló festékkel. Sajnos csak 3 db konvektor fedélre volt elég és csak a fedél felső felére. Előtte géppel lecsiszoltam, rozsdamaróztam, majd lemostam, szárazra töröltem. Az kamu hogy 2m2-re elég,amit ráírtak a flakonra. Még takarékosan is fújtam, vékonyan. Szerintem még az ecsetes megoldással is jobban jártam volna. Mondjuk szinte tükörsima lett, de nem ártott volna még több réteg. Ma csináltam , lehet hogy még veszek 1 flakonnal. Azt persze még nem tudom mennyire bírja a strapát, hogy mennyire kopik le.
2023. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!