Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Leszögelt hajópadló felszedése...

Leszögelt hajópadló felszedése roncsolásmentesen?

Figyelt kérdés

Megoldható a felszedés úgy, hogy a szögeket egy picivel nagyobb fúróval kifúrom? Utána egy nagyobb csavarral rögzítem le újra.

Van esetleg ennél jobb eljárás? NEm holnap fogok nekiállni, kéne több részen is javítani. Tisztáztuk másik kérdésben, hogy elég ha a csapokat lefűrészelem és gy illesztem közéjük az újat, de agyalok a teljes felújításon is, mármint úgy, hogy ne kelljen mindet cserélni. Nem lenne rossz meg is nézni, hogy mi van alatta (a falnál pl valami fúrt egy lukat, valszeg hangya, lehet jobb lenne az egészet megnézni és kipucolni ha kell, remélhetőleg a fa nincs alulról felzabálva)



#hajópadló #hajópadló felszedése
2018. máj. 1. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A szöget nem tudod kifúrni. Viszont a fejét ha lefúrod, akkor már fel tudod feszegetni, a szög szárát meg utóleg kihúzgálod.

A többit meglátod a feltárás után.

2018. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 1. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, már felszedted, de ha még nem, akkor nagyon figyelj, mert az igazi hajópadló minden deszkája nut féderben illeszkedik a mellette lévövel. És mivel le is van szegezve , a felfeszítéssel könnyen letörik a deszka széle.
2018. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor is, ha a szegek fejet lefurtad
2018. máj. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A csap-ok alatt a nut-féderre gondoltam, de valóban nem jó szavakat használtam.


Még nem szedtem fel. Nem 2 perces projekt és el kell csípni azt a pillanatot amikor ki lehet pakolni a teljes szobát.

Még agyalok azon is, hogy tutira felszedjem e, lehet csak azokat szedem fel amik rosszak. (utána csiszolás lesz)


Igazából azért szeretném az egészet felszedni, mert nagyok a rések, gondolom összeszáradtak 20 év alatt. Plusz jó lenne látni, hogy alulról mennyire gáz.


Sokat agyalok rajta, ötleteim vannak a szögek kiszedésére, csak épp létező szerszámot nem tudok mondani rá. Nehezen hiszem el, hogy nincs erre semmi létező, kizárt, hogy a leszögelt hajópadlót mindenki csak szétcseszve szedi fel vagy a nut-fédereket lefűrészelve.

2018. jún. 1. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezded ott a felszed÷st, ahol pl szekrény takarja alapjáraton, ott pár darabból otrombán kihúzod a szegeket, utána már ha hozzáférsz, fel lehet óvatosan nagy darabokban feszegetni, az aljáról leszeded a párnafákat, aztán a szegeket óvatosan allulról visszakalapálod...

Mikor rakod vissza, akkor meg előtte a hibákat javítod folyékony fával, lecsiszolod, aztán lefested.

2018. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Gondoltam erre a megoldásra is, de kellett a megerősítés.

Azt hiszem ez a megoldás lesz kiválasztva. Pár darabot ha szétcseszek, az nem okoz nagy gondot, mert úgyis kell cserélni 1-2 darabot majd.


Köszi!

2018. jún. 14. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!