Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazánnál leengedett fűtéskö...

Gázkazánnál leengedett fűtéskör utána a meleg víz átfolyásánál magas hangot ad?

Figyelt kérdés

Leengedtem egy részét (0bar-ig) a fűtést, mert tervezem, hogy leszedem a raditárokat, hogy megtisztíthassam meg lefesthessem.

Közben kinyitottam a meleg vizet. Sima átfolyásos, tehát folyik egy réz csövön a víz és a gáz melegíti. Furcsa magas hangja volt. Mintha a keringető szivattyú szárazon járna.

Visszatöltöttem a fűtést, így jó.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Lehet, hogy nem lehet leengedni a fűtést és úgy használni a meleg vizet? (a fűtést amúgy teljesen lekapcsoltam, a kazánnál és a termosztátnál is)

Ez egy vaillant thermotop pro kazán.



2018. máj. 2. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy nem lehet meleg vizzel sem üzemeltetni,hogy 1 radiátor se legyen rajt.A nyomásnak meg kell lenni .Ez más tipusoknál is igy van .
2018. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért?

A fűtés meg a meleg víz két külön körről kellene menjen. A fűtés a nyomás alattiból, a meleg víz pedig a vízhálózatról, annak a nyomásával. Legalábbis így képzelném el. Egyébként attól, hogy le van engedve a fűtés kör, a meleg víz rendesen jön, minden oké, csak furcsa hangja van.

2018. máj. 2. 15:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs, a kérdésben nem írtam rendesen, hogy ez egy kombi kazán. Tehát rajta van a fűtés és a használati meleg víz is (azaz amivel fürdök, kezet mosok, stb)
2018. máj. 2. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert szárazon is ment a szivattyú!

Nézz bele a kazán belsejébe. Van benne egy hőcserélő. Amikor meleg vizet engedsz a gázláng nem közvetlenül a csapvizet melegíti.

Ugyan úgy a "fűtés" indul el, csak egy váltószelep átvált. Azaz a felmelegített fűtővizet nem a kazán előremenő vezetékén a radiátorok felé pumpálja a szivattyú által, hanem a kazánban lévő lemezes hőcserélő felé. Ebbe a hőcserélőben van bekötve a csapvized. A fűtővíz leadja a hőjét a csapvíznek és megy vissza az égéstér fölé újra melegedni.

Te leengedted a fűtővízet, így a meleg vizet sem tudta mi melegíteni közvetettem. A szivattyúd szárazon járt.

2018. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Így teljesen világos.

Kissé kellemetlen, hogy ezek szerint ha kell a meleg víz is, akkor mindig fel kell töltenem a rendszert. Mind1, majd ha a radiátorokkal tökölök, addig nem lesz meleg víz...

2018. máj. 2. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!