Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kicsit hosszú leszel. Be...

Kicsit hosszú leszel. Be törtek a házamba ami felújítás alatt van, de a rendőrök nem tudnak mit tenni, van esetleg más megoldás, hogy elkapjuk a tolvajokat?

Figyelt kérdés

2 napja kezdtük el a házunk felújítását,új zárakat,lakatokat tettünk fel a bejáratokra,de a cuccokat pl: Tisztítószerek,kisebb szerszámok,tisztálkodó szerek azokat ott hagytuk az egyik szobába.

Arra figyelmeztetett az egyik ismerősöm,hogy nyitva van a ház ajtaja ezért elmentem oda, a lakatokat szó szerint ki csavarozták az ajtóból a belső ajtót pedig felfeszítették egy csavarhúzóval,bentről minden apróbb kézzel fogható dolgot elvittek: Az említett dolgok mellett vedreket,konektorokat,kábeleket,hosszabbítókat...stb. Alig hagytak valamit. Ki hívtam a rendőséget akik körülnéztek majd hívtak egy nyomozót,azok is körül néztek de azt mondták: "Nem tudnak ujj lenyomatot venni mert por van". Ennyivel ezt el is intéztük,a rendőrök széjjel néztek a közeli szomszédoknál,de "nem találtak semmit" indokkal le is zárták az ügyet,a szomszédom tud valamit de nem akarja elmondani a rendőröknek mert nem akar rendőrségi ügyet. Be hívtak,hogy felvegyék a vallomásomat majd össze szedtem ami még megmaradt. KB. 70.000 forintnyi érték tűnt el,a nyomozó szerint kétséges,hogy azok a dolgok egyáltalán meg lesznek,mert egy cigány tolvaj (már bocsánat a rasszizmusért) hamar eladja a lopott dolgot.

A házam még üres volt,csak a javításokhoz szükséges dolgok voltak benne. Elvileg kamera lehetséges,hogy felvette őket valahol de azt még nem tudjuk van e valami fejlemény. Van sejtésem ki lehet az,de nem akarok dobálózni a vádakkal,ezért nem tudom,mit tévő legyek?



2018. máj. 7. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez történt velem is szinte pontosan néhány éve karácsony előtt. Azt mondták a rendőrök nehéz az élet nagy a szegénység és jön a karácsony. És közölték úgysevlesznek meg. Szereltettem riasztót. Te sevtehetsz mást
2018. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Riasztó és 24 órás kivonuló szolgálat. Amíg ez nincs lényegében védtelen a ház. A rácsot is csak pár perc lefűrészelni. Esőben, szeles időben senki nem tűnik fel a zaj.


Esetleg még feltehetsz egy kamerát a ház forgalmasabb pontjára, de önmagában ez csak annyit ér, hogy látod őket jönni-menni.


Mivel már egyszer betörtek, "ismerik" a helyet, a második betörésnek pár hét múlva nagy az esélye. Tehetsz ki valami értékesnek tűnő csalit az udvarra, amit hátha elvisznek, miközben veszi őket a kamera.


Anyámék hétvégéi házát majdnem minden évben feltörték. Tavaly kitettünk egy ajándék csomagot (gps jeladót belerejtve). Egy hónap után küldte az sms-t, hogy megmozdult! Elvitték a szomszéd faluból a tizenéves c. gyerekek. Meglettek, de mivel fiatalkorúak, megúszták figyelmeztetéssel.

Ez működik bekapcsolt mobillal is.

2018. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami megtörtént azzal már semmit. Azt kell csinálni amit írtak, riasztó, kivonuló szolgálat. Esetleg biztonsági ajtó, rácsok, kamera stb. Ezekkel elérheted, hogy másik célpontot válasszanak. Tehetsz ki addig is valami kamu táblát, hogy ilyen-olyan security által védett terület, hátha ér valamit.
2018. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!