Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Újra kell tapétázni ezt a...

Újra kell tapétázni ezt a szobát, vagy van rá más megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van az új lakásomban egy szoba, ami folyékony tapétával van kitapétázva. (Valószínűleg papír + diszperziós falfesték.)

A sarkoknál még látszik egy-két penészfolt helye, mert amíg nem volt használatban a lakás, nem szellőzött a szoba, de élő penész a falon már nincs. Helyenként össze van temperafestékezve a fal, és van rajta néhány folt, ami szerintem szimplán kosz... (Vízoldható az is.)


Mihez lehet kezdeni a foltokkal, ha a papír anyag miatt úgy tűnik, nem mosható a felület? Ki lehet fehéríteni a penész helyét fertőtlenítőszeres szívaccsal, vagy beissza az anyag, és még sokáig belélegeznénk, ahogy párolog el? Rá lehet festeni az ilyenre tisztasági festés gyanánt majd, vagy le kell szedni az egészet, és elejéről kezdeni vakolással, mindennel?


Köszi a válaszokat!

21/L



2017. máj. 22. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

annyi kérdést tettél fel ebben a kérdésben, hogy végül is mi a kérdésed?

nem kell ezt túl bonyolítani, ahol penész volt azt le kell csiszolni, nedves ronggyal letörölni és kész.

mehet rá a festék.

bár én biztos leszedném ezt a tapéta szerűséget mert rühellem a tapétát, átglettelném lecsiszolnám aztán kapna valami szép színt.

2017. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha annyira ócska a tapéta, hogy még lemosni is rizikós a koszt, akkor festés előtt mindenképp le kell szedni.


1) Tapéta leszedés után nem szoktak újravakolni, legfeljebb a keletkezett hibákat leglettelik.


2) Először próbáljátok meg letisztogatni a foltokat vizes, szappanos szivaccsal, ha nem jön le, akkor még mindig ráértek nekiesni és leszedni.


3) Az elhalt penészfoltokhoz nem kell fertőtlenítő, elég, ha 10%-os ecettel bekenitek. Annak a szaga hamar elszáll egy alapos szellőztetés után és nem káros az egészségre.

2017. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kép sokat segítene.

Nálam hasonló volt a probléma, csak fűrészporos tapétával. Én leszedtem a tapétát, és addig csiszoltam (persze maszkban) a vakolatot, amíg el nem tűnt a penész. Utána a foltot újratapétáztam újrafestettem és azóta semmi.

És máshová tettem azt a bútort ami okozta a foltot.

Szerintem csak az ilyesmi a tuti megoldás, de nem gondolnám, hogy feltétlen tégláig kéne verni a falat, ha tudsz még ugyanilyen kenhető csodát szerezni akkor szerintem nem lenne sok munka.

2017. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!