Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelprogram végén a szúnyoghá...

Panelprogram végén a szúnyoghálós redőnyeimet nem lehetett visszarakni, az ablak mozgó részéig behozták a burkolatot. Legfelső emelet, süti a nap, éjjel- nappal 30 fok. Klímát nem enged kitenni a lakszöv, reluxát nem szeretnék. Van ötlete valakinek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Külső redőnyt csináltass. Miért nem lehet klímát kitenni, mi az indok?
2018. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Külső redőnyöm volt, szúnyoghálóval. 3 ablakosnak is az volt a válasza, hogy nem tudják mihez rögzíteni, mert csak 1,5 cm szabad részt hagytak a szigetelők. Nem lehet visszarakni se régit, se újat.
2018. máj. 10. 14:38
 3/6 A kérdező kommentje:
A lakszöv döntése volt, hogy nem lehet klímát kitenni, mert megbontja a szigetelést. Pénzbírság stb. Az ablakoknál a szigetelést is ezért nem lehet körbevágni. Akkor az épület elveszti a kivitelezői garanciát.
2018. máj. 10. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy szigetelt házra-lakásra nem lehet redőnyt tenni. A régit nem, mert az ugye általában szélesebb, mint az új hely.

Nem tudom mi a probléma, de nekem ez erről a részről sántít valamelyest. Éltem panelprogramos redőnyös lakásban és megéltem egy családi ház szigetelését is, ahol a régi redőnyök egy részét átszabtuk az új helyére, másik részére pedig újat csináltattunk.


A klímát nálunk sem engedték anno kitenni, de mindenki tett rá magasról. Annyit tett a lakóközösség, hogy a szélső erkélyes lakások nyilvánvalóan az erkélyükre tették a kültérijét, míg a középső lakások egy sorba fúratták kb. szintenként, így nem nézett ki furán.


Mellékesen megjegyzem, szerintem nem elvárható, hogy az ember megdögöljön a lakásában, csak mert a klíma kültérijének felfúrása rontja a hőértéket. Nem gondolom, hogy csak nálatok van meleg, kollektívan jelezzétek a közös képviselő felé, hogy nem normális.

2018. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyílászáró csere is volt?

Szélesebb toktoldót kellett volna beépíteni.

2018. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez baromság, nem csak hülyeség és nonszensz! Nem a kérdés... hanem azok a válaszok amiket adtak, konkrétan a klímára gondolok. Kicsivel több mint 20 éve foglalkozok ezzel, mármint klímatechnikával, de ha nem is ebben a szférában dolgoznék, akkor is tudnám amit most is tudok, amikor a házamra klímát szereltem, az a szigetelés után történt. A már leszínezett szigetelést mérés/kirajzolás után meg kell bontani, felszerelni a konzolokat és visszaállítani a hőszigetelést, erre több módszer is létezik. Ha van az eredeti színből, akkor visszaállítható, és ezt a klíma mögött senki nem látja.


De, ami a lényeg, nálam nincs is visszaállítva a szigetelés... 15 éve úgy van, a hőveszteség ami keletkezik az minimális, emiatt senki nem fog megfagyni, nincs penészedés, beázás vagy bármi amit kitalálhatnának, de ha a garancia miatt aggódnak akkor vissza kell állítani és kész. 10-7 klímaszerelő megcsinálja, de ha ők nem, akkor van festő/kőműves nem nagy munka és nem igényel 3 diplomát sem, beszélünk 2 darab 5x30 centis javításról, kb. ennyi az amit egy átlagos konzol kivesz. Ha, valakinek, pont a látvány nem tetszene, kíváncsi vagyok hogy és milyen módon venné észre a kültéri mögött mindezt, akár javítva van akár nem. Legalább egy sólyomnak kell lennie, vagy valakinek van a tulajdonában egy interkontinetális távcső amivel ezt sasolja, de minimum egy "hábl" űrteleszkóp.


A másik meg, amit itt is írtak, hogy dögöljön meg az ember a 40 fokos panelban, forrjon fel az agyvize, az idősekről és a kismamákról, meg a szívbetegekről nem is beszélek, akiknek direkt az orvos javasolta a klímát a lakásba, mert élhetetlen enélkül a környezet. Nem kevesen haltak már meg nyáron, emiatt szívrohamban, mert már ötödik napja 35 fok felett volt a kinti hőmérséklet. Kíváncsi lennék akik kitalálták, megszavazták és a garancia meg a hőveszteség miatt aggódnak, ami persze kamu, mert az említett szerlésimóddal megoldható szakember által. Ha ők vagy a családtagjaik kapnának hőgutát mit tennének?

2018. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!