Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakra felcsavarozhat...

Műanyag ablakra felcsavarozhatom a szúnyoghálót?

Figyelt kérdés

Adott egy 90x90-s (b~ny) ablak. csináltam rá (szintén műa.) rovarhálót.

Kérdésem: ezt felrakhatom úgy,hogy a háló keretén fúrok 4 lyukat,majd (pl. reiser)csavarokkal az ablak tokjához rögzítem?

...vagy máshogy szokták?


2018. máj. 16. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Megteheted.

Az emberiség nagyobbik része ugyan próbálja elkerülni, hogy megfúrja (csavarozza) a tokot, de nem tilos.


Én pl ragasztanám: nagyon jó kétoldalas ragasztószalagok vannak.

2018. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fúrni szokták.

A kétoldalas ragasztó a napsütéstől leválik.

2018. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Mi vékony lécből csináltunk egy keretet és oldalanként egy-egy pici faékkel beszorítottuk a falnyílásba. Ősszel ki tudjuk venni, így télen világosabb lehet a szoba.
2018. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg mágnesekkel rögzítettem.
2018. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En pedig mar eleve szunyoghálósat rendeltem.

De csinalj keretet es azt rogzitsd a falhoz.Ne furkald ossze a 300 ezer ftos ablakkeretet.

2018. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek!

Saját beszerelésű,19ezres melléképület ablak...


Gondoltam a ragasztásra,de szinte egész nap rátűz a nap.


Gondoltam az ékes rögzítésre is,de 3 centis nikecellel lett "kikávázva",azon még belülre kellene mennem a tiplivel...


Marad a csavar...

2018. máj. 16. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a Lidl-ben vettem a szúnyoghálókat. 1000 Ft/2 db.


Fa ablak festésére ragasztottam fel az öntapadó "csíkot".

Ezt szinte egész nap süti a nap, illetve esik rá az eső. 3 évig bírja ki. Soha nem jött még le sem a napsütéstől, sem az esőtől. Erre a "tépőzár csíkra" kell rátenni magát a hálót. Na ezt felhelyeztem, és pillanatragasztóval sok-sok pöttyel rögzítettem, nehogy a hálót elvigye a szél. Maga a háló szakad el 3 év után.


Összefoglalva: szeles helyen lakunk, sokat süti a nap, esik rá az eső és 3 év után szakad el a háló, mindez 1000 Ft/2 db. Amúgy ezen büdös bogarak sem fúrják be magukat, mint a fix illetve elhúzhatós hálók oldalán.

Szóval csak a felszerelés macerásabb, de tökéletes az ilyen ragasztós háló is.

2018. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!