Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújításra hány év garancia...

Felújításra hány év garancia vállalása a kötelező?

Figyelt kérdés
4éve lett egy társasház külső terasza leburkolva, idén kb 4járólap felvált a télen. A szerződésben én 2év garanciát vállaltam akkor a burkolásra ez aláírásra került, elfogadta a közösképviselő. Most pedig elvárnák tőlem hogy garanciálisan rakjam le őket újra, 5éves garanciára hivatkozva holott legjobb tudomásom szerint 5év jótállás csak szerkezeti elemekre vonatkozik. A burkolás egyébként fagyálló kültérre való ragasztóval történt szóval nem érzem magamat hibásnak az ügyben. Itt nem a 4darab felvált járólap a problémám félreértés ne essék, nekik ez 20ezer Ft-os tétel nekem 2órás munka a problémám itt a követelőzködésükkel van ezért nem engedek.

2018. máj. 31. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán segít. [link]
2018. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szijjártó István válasza:
A lakásépítéssel kapcsolatos kötelező jótállást a 181/2003.(XI.5.)Korm. rendelet tartalmazza.Ebben szerepel a burkolóanyagokra kötelező 5 év garancia. Rád ez nem vonatkozik, mert leveledből úgy olvastam ki, hogy nem új építésű társasházzal szerződtél. Amennyiben jól értettem akkor rád 249/2004.(VIII.27.)Korm. rendelet vonatkozik az egyes javító-karbantartó munkákról. Ebben a jótállás 6 hónap. A vállalás több lehet, de kevesebb nem. A két év több, tehát ennyi a garancia.
2018. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!