Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meghibásodás esetén hogy...

Meghibásodás esetén hogy működik a garancia?

Figyelt kérdés
Amennyiben egyénileg megrendelek egy klímát, mert így olcsóbb és szakszervizzel garanciálisan beszereltetem, akkor meghibásodás esetén kijön a szervíz vagy nekem kel bevinnem a gépet? Azért kérdezem, mert egyrészt nem akarnék semmit se szétszerelni, másrészt 50 km-re van a szervíz.

2017. dec. 20. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet csak úgy szètszerelni egy klímát, a gázzal m8t csinálsz? A garancia a beèpítèssel/üzembehelyezèssel èrvènyes. Ha megbontod garanciát veszted.
2017. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szét ne szedd már. Szerinted mi lesz a gázzal ami benne van?
2017. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyat kamuzott a szervíz, hogy ha nem tőlük veszem, akkor nekem kell "szállítani" ha gond van vele...
2017. dec. 20. 14:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Már kell valami papír ahoz hogy klímát vehess. Új szabály. De emiatt egyszerűbb ha a klímaszerelő hozza. Olyat keress aki megveszi azt a tipust amit te szeretnél.
2017. dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabesz147 ***** válasza:
Aki beszereli, az csinálja a garanciális munkát, ő vette engedéllyel a klímát,engedéllyel szerelheti, az ő dolga. Nekem ezt mondták, mikor beszerelték, nekik szóljak. Ők sincsenek közel, kb. 30 km. Házilag csak tisztíthatod az első, kivehető szűrőket. 4 csókával beszéltem, ajánlatokat kértem, mind fikázza a másikat, a típust, amit nem ő ajánl, jól körbe kell járni a kérdést.
2017. dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gabesz147 ***** válasza:
Még annyit, hogy nem biztos, hogy olcsóbb, ha egyénileg veszed meg. Jobb felméretni, mi a jó az adott helyre, de erre se mond mind egyformát:-), ki kell szűrni. Gagyi, szervizháttér, alkatészellátás nélküli olcsó klíma is megbosszulhatja magát.
2017. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sztem én is, mint magánember meg tudom venni.
2017. dec. 21. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:
NEM tudod!
2017. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pedig így van, csak meg kell jelölni a szerelő nevét, és pár nap múlva küldik a tanúsítványt. Sok klíma rendelő oldalon is le van írva.
2017. dec. 22. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden klímát meg lehet venni tanusítvánnyal, boltban vagy webshop-ban, de minek papírozni meg húzni az időt, olyan szerelőt kell keresni aki forgalmaz is klímát. Akkor csak a neved és címed kell, már mindent alapba elintéz és nem kell vacakolni a tanusítvánnyal.


A szerviz meg mindig úgy működik, ha attól vetted a klímát aki felszerelte, telepítéskor lepecsételte a garijegyet, az akuális dátummal, onnan él a gari. Ha elromlana gariidőn belül pl. 5 év akkor szólsz a szerelőnek és ő mindent elintéz. Szó nincs arról, hogy neked kellene leszerelni és szállítani! Kisebb hibákat a helyszínen tudnak javítani, ha le kell szerelni és be kell vinni a szervizbe azt is a szerelő csinálja. Semmivel nem kell foglalkoznod, de ha nem lehet helyben javítani ott már nagy baj van.

2018. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!