Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falban futó 2,5mm2 hajlékony...

Falban futó 2,5mm2 hajlékony vezetéknél szabad dupla érvéghüvellyel továbbvezetni másik konnektorhoz a vezetéket a konnektortól? Tehát nem a konnektor lemeze fogná be a továbbmenő vezetéket hanem a dupla érvég?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Szabad szabvány szerint,de én mégsem vagyok ezeknek így híve.Az szokott lenni a gond,hogy oxidálódik a levegővel érintkező része.Ez érvényes az érvéghüvelyre és a sorkapocs csatlakozásokra is,benne a vezetékkel.Ez miatt idővel növekszik a csatlakozásnál az ellenállás és túl melegedhet,főleg nagyobb terhelésnél.

Én ezt úgy oldottam meg,hogy minden kötődobozban minden csatlakozást sodortam és forrasztottam,majd a megfelelő zsugorcsővel szigeteltem.Ezt így csináltam otthon,magamnak.Máshol és másoknál csak simán sodortam és szigeteltem.

Jönnek most majd,hogy nem szabad forrasztani.

Az ón forrasztás csak a teljesen fém tiszta ,oxid mentes fémekre tapad ,diffundál bele és fogja körbe és elszigeteli a levegőtől és nem tud soha oxidálódni.Ez miatt stabil,nagy felületen lesz a csatlakozás, nem fog később melegedni nagy áramnál sem a csatlakozások.

Én a saját házamat ezzel a módszerrel vezetékeltem át teljesen.

2018. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Adom!

Nálam az összes vezetékkötés forrasztva van.

Nincs is gond vele.

2018. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó megoldás amit a kérdező ír.

Iparba sok éve használják, és a 15-20 éves gépeknél is működik gond nélkül. Mindamellett a forrasztás sem mindenható, összetételétől függően az ón eszi a rezet. Csavar alá eleve nem használnám, mert szétfolyik a forrasztott vezeték. Ha egy kötésnél a sodrást összefogja, az azért más.

2018. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

"Jönnek most majd,hogy nem szabad forrasztani."

És tényleg így van, védővezetőt tilos forrasztani.

"nem fog később melegedni nagy áramnál sem"

Az egyik felmerülő kétség pont az a forrasztással kapcsolatban, hogy a zárlatnál a melegedést nem bírja.

2018. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves Strogoff.Írtam azt is ,hogy alapból össze van sodorva és csak utána forrasztva.Nem oxidlódik,nagyobb felületen érintkezik és ha melegedés miatt kiolvadna az erősen összesodort vezetéknek akkor is van kontakt.
2018. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy még az ón meg sem olvadt,akkor a vezeték szigetelése már régen megolvadott és ez okoz zárlatot,aminek a forrasztáshoz semmi köze.

Zárlat esetén nem a forrasztás a gyenge pont,ha nem a vezeték pvc szigetelése.Na Strogoff.

Tudom akkor sem szabványos,csak sokszor nem a gyakorlatból következik a szabvány.

2018. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Na Strogoff? :D Én leírtam, mi a hivatalos szervek álláspontja. Azt érvekkel nem tudod nullázni. Nem írtam semmit a te tapasztalataid érvénytelenségéről, sőt, a saját véleményemet sem írtam le.

Egyébként a védővezetőt kivéve a szabvány igen értelmesen megengedi a forrasztást abban az esetben, ha a jellemző hátrányok elleni védekezés megvan - ami egy sodrott kötésnél teljesen hiányzik. Na, Névtelen.

2018. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Találtam egy teljesen friss tananyagot valamelyik egyetem online tananyagai között, és abban szó szerint az áll, hogy az érvényben lévő legújabb szabvány szerint kizárólag mechanikai kötést szabad alkalmazni, a korábbi forrasztásos megoldás tilos. Nem tudom miért, nem vagyok szakember, csak azt mondom amit olvastam. Az érvéghüvely akkor mechanikai kötés, vagyis akkor jó lesz?
2018. jún. 14. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy mi van a szabványban, azt én tegnap 15:56-kor már megírtam...

Ha nem úgy van írva, hogy a védővezetőt tilos forrasztani, akkor, egyetem ide vagy oda, elnézték - vagy régebbi anyag.

A többi vezetőre nézve meg sosem volt tilos, csak az van leírva, hogy a forrasztás tulajdonságait figyelembe kell venni, a veszélyforrások ellen védekezni.

2018. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó az érvéghüvely, azért van!és azért van iker érvéghüvely, hogy kettőt bele lehessen tenni, miközben csatlakoztatod.
2018. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!