Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a régi dupla ablakokat nem...

Ha a régi dupla ablakokat nem cserélem ki és úgy szigetelem le a házat, abból adódhat problémám?

Figyelt kérdés

#szigetelés #régiablak
2018. máj. 23. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz problémád, csak a szigetelés nem lesz teljesen hatékony. Ha az ablakok még bőven jó állapotban vannak, tehát nem húz be a hideg, meg ha fúj a szél nem érzed hogy kezd hűlni a szoba akárhol vagy, akkor felesleges bántani.

Az a minimális szellőzés kell ami beszökik mert ha beteszed a műanyagot a helyére ami baromi jó, akkor a lakás, illetve szobák elkezdenek párásodni és a falaknál megjelenhet majd a penész.


De én addig nem cserélném le az ablakokat ameddig nincs velük probléma mert értelmetlen akkor. Ha nem szökik ki a meleg, nem ázik be, nincs elrohadva addig nem lesz vele bajod. Igaz hogy gyakrabban kell festeni, meg kezelni hogy az idő ne tegye tönkre, de ha rendesen vigyázol rá akkor nem lesz probléma.

2018. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2018. máj. 23. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben a régi ablakaid pl. nem duplák és argon gázzal töltöttek, akkor nem fog sokat érni magában a falszigetelés.
2018. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* Sokan nem is gondolják, hogy mennyi hő szökik el az ablakokon, ill a plafonon a padlás felé.
2018. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem többrétegűek az ablakok csak két ablak egymás mögött egy-egy üveglappal.
2018. máj. 23. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd a jövőben, amikor mégis rászánod magad az ablakcserére, akkor ott a nyílászárók környezetében a cserekor szét fogják barmolni a hőszigetelést és a nemesvakolatot. Na ez utóbbit pár év múlva ugyanolyan színűre megoldani (a teljes falfelület újra-húzása nélkül), az művészet lesz. Egy kőműves-művészt kell majd keress. Vagy egy arasznyi más színű keretet kell az új ablakok köré húzni, mintha díszítés lenne. De macerás lesz, az biztos, és jó szakember kell majd hozzá (ami egyre kevesebb mostanában).
2018. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,erre én is gondoltam,nem művészkedünk,ilyenkor más színt kell az ablaknak körbe,mást nem tud az ember,én is gondoltam erre,amit írsz hogy majd ha cserélem,de másfél millió csak másfél millió,és mikor térül az még meg,másik az hogy nagyon jól záródnak semmi vetemedés pedig 40 évesek biztos vannak.
2018. máj. 24. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha valóban olyan jó állapotban vannak, akkor a mind a kettőnk által már felemlegetett módszerrel a távoli jövőben úgy is ki fogod tudni cserélni őket. Akkor most hőszigetelj úgy, hogy a régi ablakok maradnak.

Én is húztam az arcom annó a nagy kiadásra, én egyszerre csináltam a födém és a homlokzat hőszigetelését és a nyílászárók cseréjét. De a felújítás utáni komfortérzet olyan klasszisokkal jobb, hogy nem tudom elmondani. És a lézeres hőmérőm is megdöbbentő adatokat mér a falon. A fal belső felületi hőmérséklete csak 1 C fokkal alacsonyabb, mint a belső léghőmérséklet. A szigetelés előtt meg rendesen hideg volt a fal, nagy hidegben "sütött" a hideg. A fűtés költségem meg pláne.

Ha veszem a leghidegebb januári hónapot, akkor most a korszerűsítés után, a korábbi januári fűtés-számlámból kitelik az éves fűtésköltségem.

2018. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2018. jún. 19. 22:20
 10/10 Thorzoli ***** válasza:
Sajnos az emberek nincsenek tisztába a megfelelő szigeteléssel. Azt hiszik az ablakcsere mindent megold. Ha jót akarsz, a külső szigetelést végezd szakmailag korrekt módon, mert ennek hiányát nem pótolja az ablakcsere. A szigetelés folytonossága, mélysége, fagyszoknya, ral ablakbeépítés, duzzadószalag, stb. Légy ezekkel először tisztába. Ha érdekel, segítek.
2018. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!