Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lenne egy pár kérdésem kismegs...

Lenne egy pár kérdésem kismegszakítókkal kapcsolatban, valaki érti ezt?

Figyelt kérdés

A ház amiben lakunk, több mint 50 éves. Mindenhol alu kábelek vannak, jó állapotúak. A villanyóránál vannak kismegszakítók, próbáltam kideríteni hogy mivel melyik szobát tudom lekapcsolni. A lényeg az, hogy van 10 kismegszakító, ebből 6db 10A-es, és 4db 16A-es.

Lekapcsoltam a 4db 16A-est és az egész házban elment az áram, vissza kapcsoltam egyenként és visszajött szobákra lebontva, illetve külön a mosógép és bojler is. Ezt követően lekapcsoltam a 6db 10A-es kismegszakítót is és megint elment az egész házban az áram, de úgy hogy a 4db 16A-es On-on volt. Ez hogy lehetséges?



2018. jún. 26. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Eccerű'.Felteszem A 4db 16amperes az óra "előtt" van(piszkálnod se kéne) a 6db 10amperes a mérő mögött. Vagy fordítva,de ez a legvalószínűbb. Lényegében tehát 60ampert(ennyire vagytok szerződve) használtok, ez a legkisebb mérő maximuma.
2018. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy a 4db 16 amperes után van kötve a 6 db 10 amperes, persze nem mindegyik után. Valamelyik fogyasztó nincs külön 10 amperessel biztosítva.


Nincs más teendő, mint egyenként végigmenni először a 10 ampereseken, és megnézni, melyik mit kapcsol. Valószínűleg lesz olyan kör, ami feszültség alatt marad.

Ezután megnézni a 16 ampereseket is. A végén az egészet felírni, felrajzolni, megjegyezni. Nem olyan bonyolult.

2018. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyes, háromfázisú mérőt már láttam, de négyfázisút még nem. Egy mérőt említett a kérdező, villanyórát írt, nem villanyórákat.

Ha két mérő van, akkor az egyik a vezérelt lesz, mérő előtt a 16A, utána a 10A, a bojlernek.

A többi 3 16 amperes a lakás, szétdobva három fázisra, és a mérő után az áramkörök külön is le vannak biztosítva (lehet hogy a bojlernél nincs külön 10 amperes, akkor a 24 órás áram fázisai vannak 2-2-2 körre szétosztva a 6 10 amperessel.

Egy fotó a mérő(k)ről és környékéáről egyértelművé tette volna a kérdést.

2018. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most már értem hogy hogy lehetséges, köszönöm mindenkinek!
2018. jún. 26. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyit azért megtehetnél, hogy legalább megerősíted a feltételezést, hogy két villanyóra van, és a 10 kismegszakítóból 4 a villanyórákhoz tartozik (3+1), és a másik hat meg az elosztótáblán van együtt...

Szerencsétlen válaszolókat eléggé sakkbatetted az eltitkolt információkkal. Te a fagylaltosnál is úgy kéred, hogy kérek valamennyi fagylaltot valamennyi gombóccal, valamelyik ízesítésből? :D :D :D

2018. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt egy kép, sok fajta lehetőség elhangzott.

Valaki leírná pontosan hogy akkor ebben az esetben melyik az érvényes?

Köszönöm.


Link: [link]

2018. jún. 26. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű az, amit írtam.

Vezérelt mérő előtt 16A, rajta lóg a bojler, külön kismegszakító nélkül.

A három középső, művészien elhelyezett kismegszakító a 24 órás áram három fázisának méretlenjét szakítja az óra előtt.

Fent a 6 kismegszakító pedig a fázisonként két körre szétdobva a lakás.

2018. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2018. jún. 26. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!