Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy fal nedvesség elleni...

Egy fal nedvesség elleni szigetelése mekkora és milyen költségű munka?

Figyelt kérdés

Oké, hogy szakemberrel kell konzultálni de ingatlan vásárlásról van szó, s lehetőleg nem hívnék olyan ingatlanhoz szakembert konzultálni, amiről az derül ki, hogy akkora költség ami nem éri meg.


Szóval van az ingatlanon belül 1 db fal amiről pereg a festék. Belső elválasztó fal, nem külső. És az egyik külső falnál kívülről pereg. Egyik 1 méteres szakasz másik az 5 méteres szélességű házból 4 méter.


Egy 100 éves hosszúkás családi házról van szó, ami csak kb. 10 centire emelkedik ki a földből.


2018. júl. 2. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Akkor ott az egész házat szigetelni kell ha 100 éves. Ezt így megbecsülni se lehet mibe kerül.
2018. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
alá lett betonozva kb 10 éve, akkor szigetelni is szokták, nem?
2018. júl. 2. 15:51
 3/22 anonim ***** válasza:

Szokták ,de nem feltétlen.

A "szigetelés" 10-20 centi vagy a sima vízmegkötő vakolat,ja ha eternit/ olómcsőves a ház azt se árt cserélni,ajtó+ablak csere,plusz belűlről is szigeteltetni.

(Én egy kb 60 m²-es ingatlanra kaptam 5 milliós 'felújitási ajánlatot',ami "jó ár".... Az ingatlan max 4 milliót ha ér.

Ja,falszomszédos,a szomszéd nemet mondott)

2018. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
joga van hozzá?
2018. júl. 2. 16:57
 5/22 anonim ***** válasza:

Van,esetünkbe 'osztott' szalag telkek,a mi falunk és az ő házuk közőtt kb 2 méter van...Ha felrakatom a 20-30 centi szigetelést....

Igen,hangszigetelést is szerettünk volna...

Na ilyenkor van h ' lehet megvenni a szomszéd házat'....

2018. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Állagmegóvás, lakhatatlanság elleni tevékenységet megfúrhatja?
2018. júl. 2. 18:07
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom.Jelenlegi szomszéd eladta a házat(?),ha jól hallom.

A felújitást én már kihagyom,itt.Alapból betonemelvény+ salakbetonház,még nem romos,de ~5 milliós felújitásba se fogunk bele.

Ha jön az új tulaj,4 millióér " telek ár" jelleggel felkinálom neki.Számomra ennek a háznak nincs érzelmi értéke se.

Egy mobilház ~5 millió (panelfalas).Számomra jobban megéri.

2018. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy alá lett betonozva. Akkor igen kellett volna alsó szigetelést tenni. Na most ezek szerint nem raktak vagy rosszul. A legtökéletesebb megoldás a részleges falbontás . Szigetelést teríteni visszafalazni. Iszonyat nagy munka . Pepecselős. És biztos nagyon drága is lenne. Csak az lenne jó ha keresnél kőművest aki egyáltalán vállal ilyet. Mondana egy hozzávetőleges árat. Utána már e szerent tudnál alkudozni a vételárral.
2018. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A mobilház kb 6 hét alatt készül el,mármint a gyártás,összeszerelés 3-5 nap.

Csak telek kell.

Illetve van + telekkel is eladó.

2018. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
a parketta is fura. nem tudom jobban megfogalmazni. ingoványos. az az érzésem volt miközben mentem rajta mintha kicsit jobbra balra elcsúszkálna, kicsit lefele mikor rálépek. de max. millimétereket s nem a parketta darabok hanem az egész. mintha egy vastag gumiszőnyegen mászkáltam volna.
2018. júl. 2. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!