Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A házam falától meddig az én...

Látsszon kérdése:

A házam falától meddig az én területem a szomszéd felé? A keritésem és a házfal egy vonalban vannak. Csatornát akarom bevezetni, de nem engedi a szomszéd.

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a szomszéd felé még fél méter az én tulajdonom.
2018. júl. 18. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A földhivatalnál ott van a telek rajza ,meg kell mérni,hol a valóságos telek határ .
2018. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fuvet is atjarsz nyirni?
2018. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az nem a te tulajdonod, csak a szomszédnak biztosítani kell a lehetőséget felújításra, karbantartásra. Ha rongálsz, a helyreállítási költség téged terhel.
2018. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Akkor a talajszennyezési dijjat és a szennyvizet állja a szomszéd!

Ez hat.

(Mi felújitatáson gondolkoztunk,eternitcső csere.Oldalfalas bontással gyorsabb,de a szomszéd területe.Sikerült vele időintervallumra megegyezni,7 munkanapon át beengedi a munkásokat,ha felügyeljük őket)

2018. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha régebben épült a ház, akkor valószínűleg telekhatárra - ezért lehet a kerítés is a fal vonalában. Hacsak a csöveket nem a ház fala/alapja alá akarod beásatni, akkor még szép, hogy nem engedi. Senkinek se hiányzik, hogy a szomszéd szolgalmi jogot szerezzen a telkén (értékvesztés, későbbi viták - mind csak bosszúság).

Ha nem tudod, vagy nem akarod tudni, hol a telekhatár, akkor méresd ki, hogy lenyugodj. Mivel ez a te érdeked, a te költséged is, amit számodra negatív eredmény esetén is viselned kell.

2018. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ásd a saját telkeden.

Én sem engedném.

Mondjuk a telekhatárra való építést sem.

2018. júl. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

"Úgy tudom, hogy a szomszéd felé még fél méter az én tulajdonom."


És ezt hogy gondolod?


Ha még fél méterre a tiéd a faltól, akkor felraksz fél méter szigetelést és akkor a telekhatár fél méterrel arrébb csúszik, de akkor inkább lebontod a szigetelést és kibővíted a házad egy méterrel, mert addig a tiéd?

2018. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Mint ahogyan már írták elöttem:

Karbantartásra, korszerűsítésre, felújításra szorgalmi jogod van. De neked kötelességed az eredeti állapotot vissza állítani.

2018. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Az a fél méter arra vonatkozik hogy ha 15évig te gondozod és az eredeti tulaj nem jelentkezik elbirtokolhatod. De ha a 14év 364.napján megjeleni már buktad is. Ilyen ez.
2018. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Azt gondolom sokan tévednek a csatorna letétellel.

Hogy a megye határon belül én mit rakok a föld alá,ehhez a szomszédnak semmi köze.Nincs miben gátolva lenne,el kellene tűrni valamit is .

Megjegyzem ha nem lenne más műszaki megoldás,ilyen estben a szomszéd telkét is is igény be lehet venni .

A közművek egy más kategória,nem olyan hogy én a kertészetemhez ott vezetnék valamit is .

Nálunk az össze pont a megye határon belül épitették ki a szennyvíz bekötést és földkábeles villanyt is .

A szolgáltatók határozzák meg a közművek bekötési helyét,ami nekik a legalkalmasabb .

Bármilyen közmű bekötés van,a szolgáltató kéri a tulajdini lapot,és a helyszín rajzot is .

Ennek lebonyolitása bizony nem kis idő,és nem is kis pénz .

2018. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!