Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha a szomszéd az én kertem fölé szereli fel a légkondit?

Figyelt kérdés

A házának a mi kertünk felé eső oldalára akarja felszerelni a légkondit. Nem kérdezett róla, de látjuk a falból ott logni a tipikus légkondi csöveket. Ami épp a cédrus fenyőfa mellett van. Ezt meglehet akadályozni valahogy? Ugyanis attól tartunk, hogy a csöpögő légkondiban esetleg olyan vegyszereket is felhasználnak ami árt a növényeknek.

A ház közvetlen fala van a kertünk végében.



2016. dec. 28. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sima kondenzvíz fog csöpögni,nem árt. Mi mondjuk megkérdeztük a szomszédot,hogy őt nem zavarja-e.
2016. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az ilyen jellegű telkeknél ugye van szolgalmi rész ami 40cm ha jól emlékszem, az adott ház falától számítva.

szóval ha azon nem nyúlik túl (márpedig nem fog) a klímaberendezés, akkor sok mindent nem tudok csinálni, mert a víz ami kifolyik belőle egyáltalán nem környezet szennyező, sima vízpára ami lecsapódik a hőcserélés miatt.

2016. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, az jó, de akkor a virágos kertnek valamilyen szinten annyi, mert az állandó csöpögő víz a földet úgy is kimossa majd ott.(Mint a betonban is tud kárt tenni a csöpögő víz)

Ezt a 40 centis határt jótudni, hogy van ilyen, anno amikor mi akartunk 10 éve módosítani az épületet, egy cm-es sem lóghatot át a szomszédba. Építési engedélyt ezért dobták vissza, de akkor most már lehet megoldódik nekünk is egy gond :)

2016. dec. 28. 22:46
 4/12 anonim ***** válasza:

egyszerű, ástok egy 40x40 cm-es gödröt, megtöltitek murvával vagy valami dísz kaviccsal és kész a szikkasztó.

lehet szedni egy vödörrel akár az út mellett, vagy folyóparton, pénzbe sem kerül.

esetleg ültethetsz a közepébe olyan virágot aminek nagy a vízigénye nyáron.

így legalább valami hasznod is származik a dologból.

tudom hogy ez nem a ti dolgotok lenne...de többet értek ezzel mint b*szogatni a szomszédot, aki sztm leszarja ezt az egészet.

bár csak akkor van nagyobb mennyiség ha folyamatosan van üzemeltetve, max mikor nagy meleg van, akkor is napi 2-3 liternél több nem fog kifolyni.

2016. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nehogy a cédrusod legyen kivágva mert túl közel ültetted. Na szerencsére nekem nincsenek szomszédaim . Már csak az hiányozna hogy minden jelentéktelen dologba belekössenek.
2016. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ültess oda rózsabokrot, az imádja a vizet. A klímaszerelésnél nem téged fog szúrni :)
2016. dec. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy érdeklődést az önkormányzat építési osztályán megér a dolog. Egyrészt ha nálatok nem lóghatott át semmi a telekhatáron a túlsó szomszéd telkére, akkor lehet, hogy ez a szomszéd sem telepíthet oda klímát, ahova szeretne. Meg a zajterhelés sem mellékes. Talán nem véletlenül nem a saját kertje felőli oldalon szereli, hogy ne ő hallgassa a kültéri zaját, ha nyáron megy a klíma.

Mindenképpen bemennék az építési osztályra és érdeklődnék.

2016. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"bár csak akkor van nagyobb mennyiség ha folyamatosan van üzemeltetve, max mikor nagy meleg van, akkor is napi 2-3 liternél több nem fog kifolyni."


Itt a lényeg. Inkább örülnél neki, hogy nagy melegben ingyen öntözi a virágoskertedet :)

Ha 35 fokban kiöntesz egyszerre egy vödörnyi vizet valahová, két óra múlva már úgy kell keresgélni a nyomát, mert elpárolog. Főleg ha még a szél is fújkál kicsit. Szóval a világon semmi baja nem lesz a virágoskertnek. Legfeljebb kevésbé fog kiégni.

2016. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem hála az úrnak egy szomszédom sincs.De ha lenne engem ilyenek nem érdekelnének mert a másikat is hagy ni kell élni. Ha annyira zavar tegyél oda egy vödröt furj rá lyukat az aljára végül rakd körbe kővel hogy ne csunyálkodjon ha zavar a látványa.
2016. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 a mai modern lakossági klímaberendezéseknek szinte semmi hangja nincsen.

abba gondolj bele hogy pl a társas házaknál egymás hegyén hátán, ablakoknál, teraszoknál, pár méterre vannak a lakóktól a hőcserélők.

2016. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!