Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb 15 m hosszú 2,5 m magas...

Kb 15 m hosszú 2,5 m magas válaszfalat kisméretű téglából érdemes csinálni? Ajtó, ablak is kerül rá.

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Én ytong-ból csinálnám, nincs hulladék, nem kell homokot meszet tárolni, vakolni. Egy ügyesebb ember megcsinálja, vízmérték megy egy vödör kell hozzá vakoló kanállal.
2018. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem km téglából a legdrágább. Némileg olcsóbb válaszfallapból, vagy ytongból.

Leggyorsabban, legtisztábban legolcsóbban gipszkartnból lehet válaszfalat készíteni.

2018. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A britek egy egèsz orszàgot hùztak fel így. Ha csak ez van használd ezt.
2018. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Moon_Walker ***** válasza:

hát én a téglát keresztbe raknám, hogy ne legyen olyan vékony. a tököm televan, hogy nincsenek rendesen hangszigetelve manapság a falak, mert tele van levegővel a fal, a tégla meg olyan keményre van égetve, hogy cseng mint az üveg, ergő jól vezeti a hangot. bezzeg a régi téglák... igaz puhábbak voltak, de jó hangszigetelés volt.

amúgy 15 méter már statikailag is kívánja a vastagságot.

szerintem

2018. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. júl. 28. 15:43
 6/6 Waylander válasza:
Szerintem sem érdemes, bár tudni kellene mire épül. Van egy 15 méteres szobád? Nem rossz! Csak az a bibi, hogy ennek brutális a térfogattömege a tömör szerkezete miatt. Kell vagy 2000+ darab futóban 15-ös falhoz, 3 kg darabja, habarcs nélkül is vagy 6 tonna, nagyon meg kell nézni az alátámasztást, sávalapra is szükség lehet. Válaszfalon ajtó és ablak is? Az elég fura. Az Ytong jó válaszfalnak, könnyű és rengetegféle vastagságban van, tiszta munka. Én is a szerelt könnyűszerkezetes megoldást javasolnám, de oldalanként 2 réteg gipszkartonnal félátfedésben, közte ásványgyapottal. Gyors és tiszta. Ha a hanggátlás fontos akkor meg csakis hanggátló tégla, de annak is nagy a tömege. Viszont egy szóban válaszolva az eldöntendő kérdésre: Nem!
2018. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!