Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes hőszigetelni?

Érdemes hőszigetelni?

Figyelt kérdés
Adott egy 280nm kétszintes családi ház, ami meseszép dísztéglaval van kirakva. Ennek ára jelenleg több mint 10 ezer forint négyzetméterenként. Nagyon nem szeretném ezt eltüntetni, s helyette egyenvakolatot felhúzni. Nyílászárókat cserélünk, konvektoros fűtést is kondenzációs gázkazánra. Födémet is leszigetelik meg pluszban, most 40cm saralas van rajta. 38as téglafal a ház egyébként. Mennyit jelentene a szigetelés a falakon?

2018. júl. 27. 13:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%

Keress fel egy hőtechnikával foglalkozó szakembert Első sorban tervező mérnökre, vagy technikusra gondolok. Hívjad őt a házhoz, nézze meg. A 38 cm vastag fal nem a legelegendőbb, de mégsem 30 (ami a régi rendszerben eléggé gyakori volt). Az általam ajánlott szakember számítások alapján pontosan megmondja mit hoz vagy mit veszítesz (hőben, pénzben).

Nem dicsekvésből írom, hanem azért, hogy tudd, miszerint nem útszéli "szakember" ad most tanácsot. Két építővállaltnál voltam igazgatóhelyettes és az egyiknél tervező irodánk is volt és gyakran konzultáltam az ottani mérnökökkel, hőtechnikáról ism így általuk tudom, hogy milyen pontosan képes egy szakember jótanácsot adni.

2018. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez lesz. Most így mérve burkolattal nyilván de 41-es a fal egyébként. Kőműves tulajdona volt, ő építette magának. Ezzel a téglával van kirakva a ház előtti kertben található kerti tó is. Meseszép.
2018. júl. 31. 18:53
 23/23 anonim ***** válasza:
57%
Abból a kevés adatból, amit megadtál, nézetem szerint nem kell szigetelni. Az a falvastagság (főleg, hogy tégla) elegendő lesz a hő elegendő megtartására. Ám, ezt ne én döntsem el, hanem a helyszínen egy szakember.
2018. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!