Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez igaz a páraelszívó bekötésére?

Ez igaz a páraelszívó bekötésére?

Figyelt kérdés

Társasházi lakásvásárlás után lakásfelújítás folyik. Az építész azt mondta, hogy amennyiben gáztűzhelyem van, a páraelszívót keringetéses-szénszűrős üzemmódban használhatom, de elektromos tűzhellyel a páraelszívó bevezethető a társasház kéményébe. Ez igaz?

A lakásban más eszköz nem csatlakozik a kéménybe, gázkazán és konvektor nincsen.



2018. júl. 28. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Márciusban csináltattam konyhát, társasházban vagyok. Nekem azt mondták, hogy nem vezettethetem ki a kéménybe az elszívót, mert szénmonoxid-visszaáramlást okozhat, akár az én, akár más lakásban. Így nincs kivezetve sehova, szénszűrője van, de azt se használom, nem tettem bele.

Nekem nem említették, hogy a dolognak köze lenne a gáztűzhely típusához, de a mostani nekem elektromos.

Azt aláírom, hogy elég nagy volt a kavar a melósok közt is, szóval nem mondom ezt 100%-ra.

2018. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Az építész nem indokolta meg, miért, de én is arra gondoltam, hogy gázfőzőlappal azért nem használható páraelszívó, mert szén-monoxid és más mérgező gáz keletkezhet, elektromosnál meg ugyebár nem.

Viszont éppen ez az, amit mondasz, hogy tényleg kavar van, hiszen az építész ugyan azt mondta nekem, hogy elektromos főzőlappal lehet, míg Neked nem engedték belevezetni.


Ez így olyan bosszantó.

2018. júl. 28. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Én gázról váltottam elektromosra, igen. Nálam annyi színezet van a sztoriban, hogy a lakásban van még egy gázüzemű vízmelegítő, bár ezzel a munkások nem foglalkoztak. Mikor a harmadik verziót hallgattam végig, hogy miért nem lehet bekötni, akkor úgy döntöttem, nem is érdekel, a lényeg, hogy nem kötöm be. A fali melegítő miatt lenne?
2018. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha semmi egyéb nincs a kéménybe kötve,akkor mehet oda a pára elszívó.DE mikor igy üzemel,akkor kell gondoskodni a beáramló levegőről is .Ehhez elég kis ablak nyítás is .

A szénszűrős használat téli megoldás .

Az épitésznek miért nem mindegy milyen eszközön főzöl ?

2018. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a vizmelegitő be van kötve ,akkor már pára elszívót nem szabad .Jól döntöttek a szakemberek .
2018. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó, köszi, most már tudom az okát is. :)
2018. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor elektromos főzőlappal tényleg beköthetem a páraelszívót a társasház kéményébe.

2018. júl. 29. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a kémnyen semmilyen gázkészlék akkor elvileg igen. De én biztos nem csinálnám. Előb utobb lerakodik benne a zsir és szinte lehetetlen takaritani.
2018. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!