Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban mennyire nehéz még a...

Panelban mennyire nehéz még a gyári csempét leverni?

Figyelt kérdés

Plusz még a fent maradó ragasztót? Betonról biztos nehezebb , mint tégla építésű házról, legalábbis ezt mondták ismerősök, így nem merünk belevágni. Jó lenne a leszedés árát megspórolni, a többit szakember végezné.

Van valami gép, ami könnyíti a leszedést? Mert akkor bérelnék.


2018. aug. 26. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem olyan nehezen jön az le .Esetleg még több is lehullhat egyszerre .Fúró-kalapács a gép neve egyébként .
2018. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem valami a panelnál erősebb anyaggal volt feltéve. Rendesen jött vele a beton is... Egy erős nap volt. A szomszédok nagyon nem szerettek.
2018. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi van akkor, ha a beton is jön, és lyukas lesz a fal? Bocsi, de nem értek hozzá.

Köszi a válaszokat.

2018. aug. 26. 18:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem, hogy ez nőként, férfi segítség nélkül is fog menni?
2018. aug. 26. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Le kell szedni próbából párat, csak akkor látod mennyire jön könnyen/nehezen.


Nálunk (szintén panel) csak a (15x15-ös fehér) csempe közepén volt kb. 5-8cm átmérőben habarcs. Kis ráfeszítéssel jött szépen a csempe habarcsostól. Néhány makacsabb darab volt csak a kád mellett, amit jobban kellett noszogatni. Gép sem kellett, csak egy kőműves kalapács meg egy széles, lapos véső.


De nem kételkedem benne, hogy másnál komolyabban is fel lehet ragasztva. Csak saját tapasztalat alapján tudod meg, hogy nálad mi a helyzet.

2018. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi. Ha van tapasztalata másnak is, szívesen olvasnám :)
2018. aug. 26. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha Te szeded le csak még drágább lesz a munka, mert szakszerűtlenül fogod csinálni.
2018. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk körömnyi darabokban pattogott le a csempe, nem tudom mi a jó ég tartotta fent, de miután fél órámba telt leverni 3 csempét rábíztam a fürdőt egy szakira aki 2 nap alatt 25ezerért leküzdötte.


Egy 70-es évek végén épült panelről beszélek most, nem tudom akkoriban trend volt-e máshol is. A szomszédok mindenesetre ugyanerről számoltak be nekem.

2018. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez durva, ettől tartok én is.
2018. aug. 29. 18:21
 10/10 anonim válasza:

Szintén '70-'80-as panel.

Vésővel-kalapáccsal kezdtem, de olyan jó ragasztót használtak annó, hogy több napi szenvedés után sem végeztem. Ekkor nekiálltam vésőgéppel, az egész ház zenget (tak-tak-tak). Három óra múlva csengetett a felső szomszéd, "az egész házat szét akar verni? ". Dicséretére legyen, egész jól bírta. ;)

2018. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!