Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megbízás, vagy meghatalmazás...

Megbízás, vagy meghatalmazás kell egy (más tulajdonában lévő) ingatlan felújíttatására?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy régi, elhanyagolt háza, amivel nem tudnak mit kezdeni. Szeretném felújíttatni, hogy használatba tudjuk venni a jövőben.

Pontosan milyen dokumentumra van szükség ahhoz, hogy a nevükben tudjak intézkedni anélkül, hogy külön-külön mindent velük kelljen aláiratni? (Pl. Ha lakásfelújítási szerződést kötök dolgozókkal)

Röviden arra van szükségem, hogy kvázi tulajdonosként tudjak eljárni minden ingatlannal kapcsolatos ügyben?


Van erre esetleg formanyomtatvány? Vagy elég egy egyszerű meghatalmazás? Ha igen, mit érdemes belefoglalni? Sajnos nem vagyok jártas abban, hogyan kell megfogalmazni ilyen jellegű dokumentumokat.


Minden segítséget, tanácsot előre is köszönök!



2018. szept. 3. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én simán felújíttattam a szüleim lakását, egyik kivitelező sem kért tőlem tulajdoni lapot.

A kutyát nem érdekli, hogy egy ingatlanban - amibe te invesztálsz - mi a jogi helyzeted. Különösen, hogy gyerek-szülő kapcsolatban vagytok.

A szolgáltatók felé, ha esetleg van olyasmi, hogy óraáthelyezés, vagy hálózatbővítés, kell egy teljes körű meghatalmazás, amiben leírják, hogy helyettük eljárhatsz.

2 tanú és kész!

Egyes szolgáltatóknál van kifejezetten erre rendszeresített nyomtatvány.

2018. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!