Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlás szigetelése papírral?

Padlás szigetelése papírral?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy van ez a papírbrikett. Ha én ezt a turmixot leönteném a padláson és az megszáradna mennyire szigetelne? (az, hogy begyullad... Hát régen csak deszka volt. Meg ugye ott a lecek, szarufák)

2018. szept. 5. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Létezik a cellulóz (papír) hőszigetelés, úgy fújják be. A tűz és a rovarok, rágcsálók ellen valamilyen sókkal van keverve. Ennek utána tudsz nézni.

ha már ilyenen töröd a fejedet, akkor én a sókat is beszerezném, és hozzá raknám a vízbe, hogy beszívja.

Jól szigetel, és a többi hőszigetelő anyaggal szemben az előnye, a sokkal jobb fáziseltolódási értéke van.

2018. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Éppen valamelyik nap csináltam próbából papírbrikettet.


Kiszáradás után 5kg-nyi téglát egy 40L-es műanyagedényben kellett megcsinálnom, szóval képzeled milyen volumen ha egy egész padlást kell leöntened. Nagyjából egy mixerkocsinyi.


A padláson nem tudod kinyomni belőle a vizet, a víznek pedig el kell folynia valahová, vagyis teljesen el fogja áztatni a padlót.


A vízen nem tudsz nagyon spórolni, mert ha nem elég híg a trutyi akkor nem terül szét és már eleve darabosan, morzsalékosan fog megszáradni.


Még ha lenne is elég anyagod... Ekkora felület természetesen nem tud kiszáradni, vagyis az egész befülled aztán berohad.


Utána mi lesz ha csak egy kis víz is éri a padlást? A papír felszívja az egészet és megint csak berohad illetve ott felbomlik és szétesik a megszáradt anyag. (lásd pl ha a papírtéglát víz éri)


Tűzvédelmi szempontból ez sokkal több mint aggályos, mert ha ez egyszer begyullad akkor nem tudod eloltani. Biztos mennék a tűzoltóságra ha megtudnám, hogy a szomszédom ilyet csinál.

--------------


Szóval összességében: fizikailag nem kivitelezhető de más szempontok miatt sem jó ötlet.

2018. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagyapámék régi háza -anyagiak híján- döngölt földdel volt leszigetelve.

Nagy előnye, hogy olcsón megoldható, szigetel, és nem is gyúlékony.

2018. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Döngölni nem nagyon tudnám, de gondolkoztam ezen a föld, víz dolgon
2018. szept. 5. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az kevès föld, ès az amúgy semmit sem szigetel. Cèlja a deszkázat befedèse volt, hogy kevèsbè ègjen, ès ne potyogjon semmi lefele a deszkarèsek között, mert règen termènyt is tároltak fenn.
2018. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az kevès föld, ès az amúgy semmit sem szigetel."


Hát persze!

A lakásban volt nyáron 25 fok, a padláson meg minimum 50 fok !

Olyannak meséld aki nem még lakott ilyenben. (Mert én laktam.)

Ennél olcsóbb szigetelést nem is tudsz ajánlani, ha valakinek nincsen rá pénze.

Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy ha bárhol beázott a tető simán beitta a döngölt föld.

De nem is kellett annak idején fólia a cserép alá!

2018. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

S ha nem lett volna döngölt föld rajta, akkor a lakásban is 50 fok lett volna?


Nagyon minimális szigetelési tulajdonsággal bírt az a föld.

2018. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!