Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 2 szobás panelben gázkonvektor...

2 szobás panelben gázkonvektorok cseréje korszerű gázcirkóra mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
gázcirkó,gázkonvektor,cirkófűtés,gázfűtés

2018. szept. 9. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Inkább megoldható e? Kizárólag ablaktalan falra viheted ki a füstcsövet.
2018. szept. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy kiegészítés:

Feltételezem, hogy van kémény, de bocsánat, hogy véletlenül lepontoztalak.


1. Gázkonvektorok 4 emeletes társasházakban vannak, én 10 emeletesekben nem láttam gázkonvektort.

2. Az általam ismert hasonló házakban mindenütt van kémény, de lehet, hogy a szellőző csatorna lett erre a célra kettéosztva.

2018. szept. 9. 11:33
 3/7 A kérdező kommentje:
2018. szept. 9. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de legtöbb helyen gyűjtőkèmèny van, a vízmelegítőnek, amibe nem köthető más.

Elöbb azt kell megnèzni, hogy kivitelezhető e. Van a konvektorkazán ilyen esetekre -Mika6-. Ez konvektor helyère rakható, radiátor is köthető rá. Kb 1 nap alatt kivitelezhető ès nem kell gázterv sem. Ezzel foglalkozó fórumon sokat megtudsz róla.

2018. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem az a véleményem, hogy a konvektoros fűtés a fatüzelésű kályha és a vegyes tüzelésű kazán után a III. legrosszabb fűtési mód. Szerintem olyan társasházakban vannak konvektorok, ahol a lakók vagy túl szegények, vagy túl buták, vagy képtelenek közös fűtési módban megegyezni (rossz a közösség).

Télen az alsó lakások által termelt, és az épület mellett felszálló füst folyamatosan mérgezi a felül lakók tüdejét.

Mutatok egy példát, amelyet a Google Utcanézetből szedtem ki:

[link]

2018. szept. 9. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod megoldani, ha egyedi kéményed van és nem gyűjtőkémény. Ha gyűjtőkémény, akkor gond van, mert tudtommal már nem engedélyezik a falon történő füstgáz kivezetést.

Ha egyedi, akkor először gázterv kell, majd a kéményseprőktől engedély. A kéményt béleltetni kell, ez annál drágább, minél lejjebbi szinten laksz.


Mi tavaly csináltattuk 60 m2-en. Kondenzációs kazánnal, tervekkel, előzetes- és utólagos engedélyeztetéssel, fűtőtestekkel, szereléssel együtt másfél millióba került. Mi magasföldszinten lakunk és háromszintes a ház.

2018. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a konvektor kevésbé gazdaságos, de nekem és a környékemen rengeteg társasházban ez van, de felül egyik sem ilyen. Valamint a felszálló meleg gyorsan lehűl. Nekem a tél 90%-ában őrlángon megy, be sem kapcsol jobban; igaz 10cm szigetelés van a házon. nem fogyasztok sokat fűtésre.

A legnagyobb gond, pedig az, hogy nincs az embereknek pénze a nagy átalakításra. Sokszor a szigetelésre és ablakcserére sem.

2018. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!