Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kell ugy glettelni, hogy...

Hogy kell ugy glettelni, hogy surlofenyben se latszodjoni semmi hiba, hanem tukor sima mennyezetem legyen?

Figyelt kérdés

Led szalaggal lesz korbe megvilagitva a gk mennyezetem.

Meg tudom en ezt csinalni, ugy hogy soha nem gletteltem, de muszaki es jo kezugyessegu vagyok? Vagy felejtsem el es neki se alljak. Zsirafot tudok berelni hozza.



#glett #glettelés #Gipszakrton álmennyezet #tükör sima fal
2018. szept. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha még sosem csináltad, akkor tuti hogy nem.

4-5 szőr kell glettelni és csiszolni, de még a festők sem tudnak mind ilyen színvonalon.

2018. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itt nem a simaság a fontos. Hanem az, hogy teljesen SÍK felületet kell képezni. A gidres gödrös is sima lesz, ha elég nagy huplik vannak benne, fel sem tűnik ha végighúzod rajta a kezed. És nappal egyenesnek is látszik. Csak akkor jössz rá, hogy nem sík a felület, ha beépíted és felkapcsolod a világítást... csak a súrolófényben jönnek ki a hibák...
2018. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénzed, akkor inkább bízd rá festőre.


Meg lehet csinálni, de nagyon rossz hatásfokkal fogsz dolgozni egy festőhöz képest. Engem is kikészít, mert elveszek a részletekben.


Mi itthon csináljuk most az egyik szobát, mert anno nem lett glettelve, csak kimeszelve.


1. Lecsiszoltuk a meszes, vakolt falat.

2. Mélyalapozás.

3. Gelttelés.

4. Csiszolás zsiráffal. (Tovább tartott a csövek mögött, radiátor körül kézzel megcsinálni azt a pár négyzetmétert, mint a többi 40-et.)

5. Glettelés.

6. Csiszolás.

7. Mélyalapozás.

8. Fehérre festés.

9. Flekkelés fehérrel, ezen hibák csiszolása.

10. Színnel festés.


Azért fehérrel festünk először, mert lesz fehér is a falban, s még díszléceket is ragasztunk.


Tehát látható, hogy nagyon sok művelet van, de megoldható ha van kézügyességed. De nagyon fárasztó egy nem szakmabelinek!


A lámpa használata nagyon ajánlott a falfelületen!

2018. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit te szeretnél látni azt egy profi festő is csak 90%al tudja megvalósítani. 3 réteg bamdázsolás és 2 réteg telibegletteléssel ezt el lehet érni, de emberi kézi munkából ne várj hibátlant. A gipszkarton lapok alapban 0-ban vannak, a rétegek mind plusz retegvastagságot képeznek rajta, hiába szélesíted rétegenként. Ezt a 2 réteg telibegletteléssel lehet tompítani(1 réteg azért nem elég mert azt a csiszoláskor le is csiszolod a karton felületéről).

Ez amúgy már túlon túl jó felületet eredményez, de sötétben surlófénynél még ebben is latható lesz enyhe huplisság. Pláne ha mar alapban a kartonban is van, márpedig tuti lesz.

Ráadásnak ezt a festő nem fogja látni, mert nem tudja ezeket a fényviszonyokat produkálni.

2018. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolso akkor mi a megoldas? Ahol tukor sima mennyezeteket latok (led szalaggal megvilagitva) akkor az mibol van?
2018. szept. 11. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel gipszkartonból van az is :-) Általában elég a Q3-as glettelés, mert a laikusnak más a tükörsima, mint mondjuk nekem. :-)
2018. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!