Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítás, de kivel?

Felújítás, de kivel?

Figyelt kérdés

Kedves Tagok! :)


November közepén vesszük birtokba leendő új otthonunkat,ezzel kapcsolatban kérnék tőletek tapasztalataitok alapján segítséget. :)

(Budapest,23.ker.)


Teljes fürdő felújítást tervezünk(csempe+járólap csere,jelenleg zuhanyzó van,ezt kádra cserélnénk,cirkó,bojler felmérése,szükség esetén cseréje,stb.) ehez keresnénk szakembert. A fürdő mérete 4,3 nm,tehát nem túl nagy.

Kihez érdemes fordulni? Komplett csilivili google találatok alapján nem akarnék vakvágányra futni többszázezerrel. :/

Esetleg ha tudtok erre szakembert,vagy céget,aki megbízható,és reális áron dolgozik kérlek írjátok meg. :)


Konyhabútort is szeretnénk csináltatni/venni.

Egy 6,1 nm-es konyha lesz. Mit tanácsoltok,terveztetés,vagy méregessünk,és válogassuk össze? Melyiknek milyen előnye,hátránya lehet?

Beépített gépeket is szeretnék,valószínűleg csak a sütőre és főzőlapra lesz lehetőség.

Nem nagyon tudom merre induljunk el,kivel érdemes csináltatni,vagy hol érdemes elkezdeni. Segítsetek kérlek ebben is,ha lenne tanácsotok,akár tervezők,kivitelezők,asztalosokkal kapcsolatban.


Nagyjából 2 hetünk lesz majd minden munkálatra(közben zajlani fog laminálás,festés más helységekben). Árban azért szeretnénk minél reálisabb talajon maradni,abszolút nincsenek extra igényeink,a 2 helység költségeit 500.000 Ft-ból azért szeretnénk kivitelezni(persze itt a konyhagépek miatt esetleg lehet plussz)


Köszönöm előre is ,ha lenne ötletetek,tanácsotok! :)



2018. szept. 12. 06:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%
11-es, kérdező! Itt mindenki hasznos választ adott, nem haszontalant. Ahogy elnézem, álomvilágban élsz jelenleg, hogy 500-ból megúszol mindent. A stílusodból vegyél vissza, mert csak segítettek, mi megy manapság. Fogsz te még nagyot koppanni! (Szívesen!)
2018. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
90%

Csak a saját sztorim írnám le, hátha más is okul belőle, nem csak a kérdező.

2018. július elején vettük birtokba életünk első lakását a feleségemmel, teljesen felújítandó állapotban. Egy 70nm-es panel lakásról beszélünk amit a 80-as évek elején adtak át.

Hozzá kell tennem, hogy lehetne faragni a költségeken, de mivel magunknak csináljuk és nem 1-2 évre, ezért nem törekedtünk mindenből a legolcsóbbra, inkább középkategóriát választottunk mindenből minimum.

Na most amin lehetett spórolni az a bontás. Két hétvége alatt 8 barátunkkal betonig lepusztítottunk mindent. Parketta, linóleum, csempe, tapéta leszedve, a sittet egy vidéki ismerős elvitte ingyen, mert el tudja égetni. Nem jó dolog, de ahol lehet, ott spórolunk, neki meg segítség volt. Ettől függetlenül ítélkezhettek nyugodtan, hogy légszennyezés, stb. Igazatok van. Persze szerintem a sittet elvitetni és beledöngöltetni a földbe sem feltétlen jobb megoldás.


A felújítást a villamoshálózat teljes cseréjével indítottuk. Munkadíj, anyagköltség (kapcsolók nélkül persze) 600ezer forint. Vízvezetékek komplett cseréje, anyagköltséggel, munkadíjjal 175ezer forint. Fűtésrendszer, munkadíj, új radiátorok 220ezer. És ez távfűtés, nem cirkó mint ahogy a kérdező írja...az sokkal súlyosabb tétel, nagyságrendekkel több. Ablakcsere, redőny, szúnyogháló, tokkal-vonóval 1,1M. Extra dolog, de gipszkartonozás 2 szobában álmennyezet, folyosón dobozok, süllyesztett spotikkal, leddel, anyaggal, munkadíjjal együtt 260ezer. Festés, glettelés, hálózás, csiszolás munkadíja 550ezer, anyagköltség 80ezer. Biztonsági bejárati ajtó 250ezer. Itt tartunk most. Októberben kezdődik a burkolás, annak a munkadíja 700ezer lesz, anyagköltség körülbelül még 500ezer. Ezután konyhabútor, újabb 500ezer és a beltéri ajtók szintén ugyanekkora tétel.

Ismerősömnek nemrég csinálták meg a panelfürdőt, 1,5x1,5-ös lyuk ahogy nekünk is, neki mindennel együtt 800ezer volt. A szakik meg általában ha rá is érnek, általában minimum 2 hónapra előre tudnak bevállalni, de beszéltem olyan szakival is akinek mondtam, hogy decemberben beköltöznénk, akkor visszakérdezett, hogy "melyik év?". Azzal kell számolni alsó hangon, hogy a munkadíj az az esetek többségében az anyagköltségnél is több, főleg igaz ez a burkolásra. De ha nektek kijön ez a projekt 500-ból, akkor nagyon ügyesek vagytok annak ellenére, hogy nyilván nem lesz kompromisszum mentes a dolog, de ez mindenhogy nagyon necces. Ennyiből jó, ha a fürdőszoba kész lesz szerintem és örülhettek, ha még idén. Viszont merem ajánlani a joszaki.hu-t, nekem onnan lett kartonosom és az értékeléseknek megfelelően tényleg azt kaptam amit vártam.

2018. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. mindenkinek zöldet nyomtam, hogy kicsit felnyissuk a kérdező szemét. Mindkét lányom ezen a nyáron ilyenen ment keresztül.

Nagy arccal kommentelünk. Aha! Vágj bele, és utána írd majd meg légyszi, hogy mennyiből és mennyi idő alatt tetettetek rendbe mindent. Majd akkor elhiszem. Vagy nem. Nem szoktam bunkó lenni válaszadáskor, de te azt hiszem nagyon el vagy tévedve valahol. Keresd meg a kiutat. Csináld végig, még a hajad is befonod.:) Előttem író is csak középkategóriáról ír. Add össze. Ugye, hogy ugye?

2018. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
4 éve végeztünk felújítást az örökölt lakásomban. Csak anyagárba fájt nekünk,mivel a családon belül volt olyan szakember,aki szívesen megcsinálta,és nem fogadott el munkadíjat. A fürdőt és a wc-t újra csempéztettük,új kád,új wc,járóláp a konyhába és a közlekedőbe,valamint parketta a 2 szobába. Mindenből a legolcsóbbat vettük,mert nem akartunk odaköltözni,így nem úgy álltunk neki,hogy most 10 évig az jó legyen. Ez akkor 300 ezerbe fájt,pedig amint láthatod,semmi extra nem történt.
2018. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
70%
Szerintem próbálj meg egy szakember keresőt, pl fix24.hu, nekünk is tőlük volt a burkolónk. Kb 3 szaki hívott fel 1 héten belül, és az ár meg az időpont alapján választottunk közülük. Szerencsére minőségi munkát végzett, abszolút elégedett voltam, úgyhogy egy próbát megér :)
2018. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!