Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált lap. Hogyan?

Laminált lap. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnénk anyósoméknál egy szobát lelaminált lapozni, eddig viszont ilyet csak úgy csináltunk nálunk, hogy küszöb nem volt, simán burkolatváltó profilt tettünk le.

Nála régi panelokban jellemző belső nyílászárók vannak és magas küszöb. Nem fog egy szintbe kerülni valószínű a padló a másik oldalon lévő burkolattal, tehát a küszöb marad.

Ilyen esetben hogy lehet esztétikusan elrejteni ott a hézagot?


Ezen felül, ha régi, helyenként megsüllyedt, töredezett parketta van, akkor illene felszedni ugye? Nincs mód valamiféle kiegyenlítéssel rátenni a lamináltat?


2018. szept. 16. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Új pár éves parketta esetén maradhat de réginél fel kell szedni . Az aljzatot meg kell nézni ha feljön a bitumen , ha stabil egyenletes vízszintes akkor 3-4 mm párazáró lépésálló fólia elég ...
2018. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

küszöb elé ilyet érdemes tenni

2018. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valaki feldobott itt egyszer egy képet ebben a témában. A vett lakásban a parkettán volt a laminált lap, és totál bepenészedett alatta és rothadt a fa parketta. Az, hogy tettek e fóliát is közé nem tudom, de érdemes visszakeresni, nehogy nagy hibába essél.
2018. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ettől féltem.

Sajnos a melóra nem sok időnk van, így lehet, hogy marad a régi padló.

A penészre nem gondoltam és nem is annyira értem. Én a hullámosodástól, töréstől féltem, ahogy szétkorhad alatta a régi padló. Viszont ha 5-6-7 évet kibírna, az már jó lenne.

Tisztasági festést szeretnénk és előkerült ötletként, hogy érdemes lenne a régi, tönkrement parkettával is kezdeni valamit. Ránézésre felcsiszolni, felújítani már többe kerülne, mint valami újban gondolkozni. Anyósom vidéken lakik, nagyon maximum 5 napot tudunk a "felújításra" szánni, ennyi idő alatt ledobáltuk volna a lamináltat, de azt gondolom a régi parketta felszedésével együtt már nem lesz rá időnk. :(

2018. szept. 17. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!