Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házfelújítás! Sokkaljam...

Házfelújítás! Sokkaljam ezeket az árakat? Vagy korrekt?

Figyelt kérdés

Összeszedtem minden mestert, akiktől kaptam árajánlatot, a jövőre felújítandó házunkhoz. Ház paraméterei: 116 nm, 38 centis tégla fal, totális kibelezésre vár.

Villanyszerelés: anyagárral+terv, újravezetékezve véséssel, Asfora kapcsolókkal, konnektorokkal, fi relé, biztosítékok, led mennyezeti lámpák: 980 eft

Ablakcsere 3 rétegű üvegezéssel: 4/18/4/18/4; U= 0,5 [W/m2K] és bejárati ajtó csere: 1,55 mft

Homlokzati szigetelés: munkadíjjal, 14 centis Grafitos, 4 centis ablak káva körüli grafitos és 10 cm xps lábazati szigetelés, 3500ft/nm falburkolóval: 2,2 mft

Esőcsatornázás: anyagárral 450eft

Tető alatti deszkázás: anyagárral 530eft

Tetőszigetelés: közetgyapottal: 350eft

Terasz: 27nm, 60cm magas betonból kiöntött, 3500ft/nm járólappal: 950eft(szerintem rettenetesen sok)

Vízvezeték szerelés: újravezetékezve anyagárral 790eft

Fűtés: munkadíjjal: 42nm padlófűtés+8cm xps alj.szig.: (előszoba, konyha, fürdő, wc, étkező), kondenzációs kazánnal, gáztervvel, lapradiátorokkal szerelve, 3,3 mft

Szobák: nagyon magas kopásállóságú osztályos, laminált parkettával, 413eft

Fürdőszoba: anyagárral, káddal, elválasztott üveglapos tusoló a kádon, mosdókagyló, Grohe csaptelepekkel, 550eft

Wc: anyagárral, 210eft

Járólapozás: Előszoba, konyha, étkező munkadíjjal, 14000eft/nm (kiválasztott járólappal, fuga, csemperagasztó kiegyenlítőzve

Konyha: gépekkel 970eft



2018. szept. 18. 14:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%

Isten hozott a 2018-as piacon.


Egy felújítás jelenleg 150.000 ft/nm-től indul felfelé, plusz áfa. Így tudsz kalkulálni.

2018. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%
Sok , keress inkább mást , itt nálunk sem sok a szaki de a burkolást max 8 ezer nm-ből megoldják . Ez palira vesz .
2018. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
30%
Gratulálok, kifogtad a lehető legdrágább szakembereket. Nem tudom hogy jöttek ki ezek az árak de nagyon durvák. Csak egy példa: én most vezetettem be egy házba a szennyvizet és a vizet. Anyag és munkadíj együtt nem volt 200 ezer. De normális korrekt munkát végzett a szerelő. Mondjuk ez az alföldön van, ha fővárosi vagy ott valószínűleg minden drágább.
2018. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
De megmondanátok melyik a drága? Sajnos nem értek hozzá. A fűtésnek én pl örülök, hogy csak ennyi, hisz itt leásnak kb 50 centire 40nm területen. Vagy így is sok a 3,3 mft? A villanyszerelésre kollégám mondta, hogy örüljek neki, mert 1,5mft-ot is mondanak ekkora négyzetméterre.
2018. szept. 18. 14:59
 5/44 anonim ***** válasza:
34%
Hármas vagyok. Mindegyik nagyon túl van árazva szerintem.
2018. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, alapszabály: legalább 3 árajánlatot gyűjtünk és középértékezünk.


Ha ennyire nem értesz hozzá, fogadj fel egy felelős műszaki ellenőr építészt, aki levezeti mindezt, és tudja, mi a drága s mi nem. Az sincs ingyen, de így milliókkal húzhatnak le.

2018. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
32%
Egyik trükk amikor a mester hozza az árut alkatrészt , mivel ő törzsvásárló a nagykerben eleve olcsóbban kapja és ha többféle cuccokat milliós tételben visz (hozomra később fizet azon még nyer és benyeli nem adja át neked ... Részéről semmi kockázat csak üres fecsegés hízelgés .
2018. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
49%
Én is sokallom mindegyiket főleg a gépészeti részet
2018. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
86%

Hát, most meg fognak kövezni, de szerintem pedig amihez értek, az korrekt belőle, pedig szoktam szörnyülködni az árakon. Persze eléggé kevés az információ.


Ablakcsere: egy 45 m2-es lakásra volt 750 Ft kétrétegű üveggel, egy házra a másfél millió teljesen alap.

Grafitos hőszigetelés: 14 cm grafitos anyagára 3500 Ft tüzépen, ragasztóról és egyebekről még nem is beszéltünk... Ha pedig valaki azt hiszi, hogy egy szaki a néhány száz négyzetméterre kedvezményt kap, hatalmasat téved... Szóval szerintem ez szintén korrekt ár.


A járólapozás tényleg soknak tűnik, de nem mindegy mennyi a járólap anyagára.


Egy konyhára is korrekt lehet a millió gépekkel, de itt is annyi a változó...


Szóval annyit tehetsz, hogy kérsz be további ajánlatokat (persze ha túl olcsót választasz, akkor meg azért fognak kiröhögni, mert kóklerre bíztad a dolgot...), illetve szétnézel a neten, hogy mi mennyibe kerül anyagárban, és látod mennyire van fölé lőve.


Az egyik válaszolónak: "felelős műszaki ellenőr építész" - ilyen nincs, van felelős műszaki vezető, vagy műszaki ellenőr, ide az utóbbira lehet szükség. Viszont ő sem az árakért felel, hanem a műszaki tartalomért, a kivitelezés minőségéért. Mit tud csinálni, ha drága? Letartóztatja a kivitelezőt? :)

2018. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Először interneten nézegettem árakat, de persze szinte csak pestieket találtam. Én szegedi vagyok. De amikor megláttam, hogy a hőszigetelés négyzetméter ára 5000ft akkor megnyúlt az arcom.... Lehet azért, mert nőből vagyok és még szőke is, de azért ez már mindennek a teteje. A teraszon pedig végképp megbotránkoztam. Kérlek titeket, amire azt mondjátok, hogy sok, jelezzétek, mert akkor keresek másik mestert. Ha jól számolom 13 millió felett járunk és akkor még a kerítés sincs normális, mert az is csak egy deszkasor.
2018. szept. 18. 16:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!