Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet bármekkora rés két...

Lehet bármekkora rés két hungarocell között szigeteléskor?

Figyelt kérdés

0,5, 1 és 2 centis résekről lenne szó, 3 helyen találtam ilyet miután a kőműves távozott.

Illetve utólag leszedhető-e a tábla, hogy kijavítsa? Mind a három a szélén van, tehát csak 3 oldalról van körülötte még hungarocell.


2018. szept. 26. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Kifogtál egy kóklert sajnos, egy rendes kőműves a réseket kifújta volna purhabbal majd síkba vágta volna.
2018. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincs befejezve a munkálat, de nekem a purhabbal való kifújás sem tűnik túl jónak, a 2 centiset mindenképp leszedetem vele és kijavíttatom, csak nem tudom, hogy a fél centi még belefér-e.
2018. szept. 26. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem mi a baj a purhabbal, mindenki úg ycsinálja, de ha ennyire értesz hozzá akkor csináld meg magad...
2018. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott ahol ilyen rések vannak, lesz a hibás szigetelésnél a hideg pont, és penészes a fal belül. A szigetelés nem tágul, dilatációs hézag sem kell. Vékony hungarocell csíkot is lehet belenyomni, egyszerűen.

Jelezd neki, hogy ez így nem megfelelő sem neked, sem technológiailag. ha penészes foltok lesznek a hideg részek miatt újra csinálhatja saját költségén.


Nem nagy kunszt normálisan összeszabni a szigetelést.

2018. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztességes szakember úgy vágja, hogy mm-es hézag sem marad.


A tábla leszedéskor sérülni fog. Inkább pur habbal töltsd ki.

2018. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pur habos kitöltés tökéletesen megfelel, szakszerű megoldás. Ha a réseket ragasztóval töltené ki az hibás megoldás lenne, de a purhab technológiailag is megfelel, ráadásnak kifejezetten van nikecell ragasztó hab, ami ugyanúgy szigetel. Szóval ennyit kell csak tenni, nem történt nálad akkora probléma még.
2018. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Én betömködtem hungarocell darabokkal.
2018. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!