Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes - e házilag megpróbáln...

Érdemes - e házilag megpróbálni (akár csak néhány) vezetéket kicserélni a falban, (55 éves a ház)?

Figyelt kérdés

Brutális összegeket hallani, ha villanyszerelő végzi (1 millió). Tényleg, sokan már nem tudják, mit kérjenek - ha monopolhelyzetben érzik magukat.

(..ja, meg még az asszonyt is egy éjszakára - még szerencse, hogy már elváltam - 10 éve)


2018. okt. 6. 10:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze, csajom van, de az tabu (a volt nejemet viheti..)
2018. okt. 6. 11:03
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, ha kötődobozból le a dugaljig vagy a kapcsolóig kicseréled, a doboztól a kismegszakítóig marad minden a régi. Nekem szerencsém volt, vállalta egy srác hogy ha én mindet kicserélem(ésjól) és a biztosíték táblánál megállok, akkor a többit elintézi. Így jóval olcsóbb volt.
2018. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!! És a hozzávalók beszerzésében segítőkészek voltak a boltban (hogy milyen vezeték..és egyebek kellenek hozzá).Ill., ha lennél kedves (akár privátban is) néhány praktikus tanácsot, hogyan egyszerűbb a fűzés - és egyáltalán hogyan megy ez (talán a régi vezetékkel behúzni az újat (?)

Nekem egészen konkrétan van egy konkrét problémám: az udvari villanyt csak kb 8-10 kattintásra sikerül égetnem, és utána égett szag van az előtérban, ahol a kapcsoló van. Leget, hogy ezt a problémát azzal is sikerül megoldani, ha az utolsó vezetékszakaszt kicserélem (de nem biztos).

És, mit gondolsz arról, hogy a vezetékek esetleg maradnának a régiek, csak a csatlakozási pontokon ellenőrizném - ill. kötném újra, hogy meglegyen rendesen a fémes kapcsolat?

2018. okt. 6. 12:39
 4/15 anonim ***** válasza:
$z@r egy lámpa te meg egyből újrahúznád a kéglit? Cseréld ki a kapcsolót meg a lámpát első körben, ha meg égett szagot érzel akkor a kötődobozban is érdemes lenne körülnézni.
2018. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - az újrahúzásra nem konkrétan a rossz lámpa miatt gondolok, hanem mert 55 éves a ház - és a mai követelményeknek, áramhasználatnak már nem biztos, hogy megfelelő a drótozás. 2 éve hozattam be a házba a 3 x 16 A -t (földkábelen) - és jó lenne, ha a ház drótozottsága sem lenne akadálya a nagyobb fogyasztásnak (pl alkalmanként egy "combosabb hősugárzó - vagy kettő használata, rizikó nélkül. De, a kapcsolót megnézem...
2018. okt. 6. 14:08
 6/15 A kérdező kommentje:
Vettem új fázisceruzát, mert a régi a volt kedvesemnél maradt (még mindig siratom....nem a ceruzát)
2018. okt. 6. 14:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Figyu már mekkora ez a ház és hol van helyileg hogy 1milláért akarják megcsinálni a villanyt?


Úgy számol a mester hogy 5000-8000ft/ 1nm ANYAGGAL az ALAPSZERELÉS ("drótok" a falban,csőben, dobozok megkötve, konnektorokhoz lámpákhoz kiállva a vezetékkel)

Szóval ha mondjuk 100nm-es a kéglid akkor mifelénk 500-800ezerig lenne a munkadíj.

2018. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi!! - Győr környéke, és kb. 70 m2 -es a ház.

És, hogy teszi csőbe, Kivési a falat? Nem a régi vezetékkel húzza be az újat?

2018. okt. 7. 01:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerva. Nekem épp most van volt kábelcsere a háznál. 80 nm ingatlan és 340 volt a melodíj. Ha rámhallgatsz szakít hívsz, hisz a szeretteink élete nem játék. A legrand termékcsaládot ajánlom, tartósak.
2018. nov. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - és mennyi volt mindennel együtt?
2018. nov. 19. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!