Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy átlagos 40-50 négyzetméter...

Egy átlagos 40-50 négyzetméteres lakás felújítása kb. mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy a nyílászárók már cserélve vannak és erre már nem kell költeni, ami munka lenne: parkettázás, falfestés, csempézés, fürdőszoba megcsinálása, egy-két bútor megvétele, a háztartási gépektől és elektronikai eszközöktől eltekintenék most (tehát ezeket később venném meg). A felsorolt tevékenységeknél a munkadíjra és az alapanyagok költségére gondoltam. A felújítás alatt átlagos felújítást értek és nem arra gondoltam, hogy a végén egy luxuslakás lesz. Egy tól-ig kalkulációra szeretnék kilyukadni. Tudom kicsit nehéz ennyi paraméter alapján konkrétumokat mondani, de hátha van olyan aki most esett át (esetleg vmelyik ismerőse) lakásfelújításon.
2018. okt. 11. 21:13
 1/4 anonim válasza:

Igényességtől fuggően 500 ezer-1.5 millió között, ebbe bútorokat nem számoltam

A munkadíj is munkástól függ, ha 2-3 nap alatt végeznek akkor 100 ezerből megvan a festésen kívül

2018. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok a kérdés.

- Milyen az a lakás? (tégla, panel)

- Parketta valóban, vagy laminált padlóra gondolsz?

- Festés előtt le kell kaparni a tapétát, akarsz glettelni (újra)tapétázni?

- Fürdő megcsinálása: kádcsere? vízvezetékhez hozzá kell nyúlni? Szaniterek cserélve lesznek?

- Burkolás: csempézés hol? Csak a fürdő?


Mint látod nagyon sok mindentől függ.

A négyzetmétereket ki tudod számolni. Normálisabb 8mm-es laminált AC4-es kopásállósággal van már 2500-3000ft/nm körül. Ha 10mm-eset akarsz AC5-ös kopásállósággal, azt 5000 alatt maximum akcióban kapsz.

Csempék. Ezek is vannak 1200ft/nm-től 10000 felettig. Normálisabb csempék 3000ft/nm körül kezdődnek.

Ha festeni, glettelni kell, arra pontos négyzetméter árakat nem tudok most mondani, nekünk egy 69nm-es lakásban 250nm felület teljes glettelése 3 rétegben, élvédőzés, hálózás, festés munkadíja 580ezer forint volt. Burkolásra számold rá munkadíjban az anyagköltség 1,5x-esét alsó hangon.

Ránézésre azt mondanám, hogy 3 millióból talán megvagy.

2018. okt. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én anyagártól függően 1-2 milliót mondanék és azt bútorok nélkül, csak konyhabútorral esetleg.
2018. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

1. hiba, nem hívtad meg a felújításra a villanyszerelőt.

2. hiba, a vizest se hívtad meg, max egy kicsit, de ha már alakítva van a ház, és feltehetőleg régi akkor azt sem árt cserélni, mert jól mutat a csőtörés meg a kiégett alu vezeték a frissen festett falon.

2018. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!